Oficjalnie: Holstein Kiel awansowało do Bundesligi pierwszy raz w historii!

Opracowanie:Damian Popilowski

11 maja 2024, 22:37 • 1 min czytania 11 komentarzy

Holstein Kiel zremisowało 1:1 z Fortuną Dusseldorf, lecz taki rezultat wystarczył do wywalczenia awansu i napisania historii.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła już w drugiej minucie, gdy Benedikt Pichler wykorzystał świetne podanie Toma Rothe. Kilka minut później goście domagali się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką jednego z zawodników Holstein, lecz sędzia zadecydował o wznowieniu gry.

Nie zobaczyliśmy już trafień w pierwszej odsłonie tego spotkania i dopiero w 70. minucie goście zdołali wyrównać –  Christos Tzolis pewnie wykorzystał rzut karny, strzelając w lewy róg bramki. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, co oznacza, że Holstein Kiel awansowało do Bundesligi po raz pierwszy w swojej historii.