Lider rozbity w Rzeszowie. Stal pokonała Lechię 4:2 [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

27 kwietnia 2024, 19:28 • 2 min czytania 1 komentarz

Lechia Gdańsk mogła już po tej kolejce być pewna awansu do Ekstraklasy. Potrzebna była wyjazdowa wygrana ze Stalą oraz potknięcie się GKS-u Tychy. Fetę trzeba będzie odłożyć co najmniej do przyszłego weekendu. Dziś w Rzeszowie lepsza Stal, która pokonała podopiecznych trenera Grabowskiego aż 4:2.

Strzelanie rozpoczęło się w 36. minucie, kiedy to na 1:0 uderzył Andreja Prokić. Dograł mu perfekcyjnie Jesus Diaz. Błędu dopuścił się Dawid Bugaj, który nie upilnował strzelca.

Drugie trafienie oglądaliśmy po przerwie. W 56. minucie trafił Diaz. Kolumbijczyk do asysty dopisał więc bramkę. Po godzinie gry było już 3:0. Podwyższył Karol Łysiak. 20-latek w tym meczu dwukrotnie pokonał bramkarza Lechii, później dołożył trafienie z rzutu karnego. Dla Lechii z kolei uderzył dwukrotnie Łukasz Zjawiński, dwa razy z jedenastu metrów.

Drużyna Szymona Grabowskiego wciąż jest liderem. Nad drugą Arką Gdynia ma cztery punkty przewagi, nad trzecią Wisła Kraków aż dziesięć. Stal z kolei awansowała na dziesiąte miejsce, praktycznie zapewniając sobie utrzymanie.

Stal Rzeszów – Lechia Gdańsk 4:2 (1:0)

36′ Prokić, 56′ Diaz, 64′, 81′ Łysiak – 66′, 90+3′ Zjawiński

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.