Niewiarygodny pościg Lyonu! Z 1:3 do 4:3 w 16. doliczonej minucie! [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

14 kwietnia 2024, 23:16 • 2 min czytania 1 komentarz

Niemożliwego dokonali piłkarze Lyonu przeciwko Brest. Podopieczni Pierre’a Sage ze stanu 1:3 potrafili odwrócić wynik i wyrwali zwycięstwo. Czwarta bramka na wagę kompletu punktów padła w 16. minucie doliczonego czasu gry.

Wynik otworzyli gospodarze. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się były pomocnik Bayernu Monachium, Corentin Tolisso.

W drugą połowę piłkarze gości weszli z kopyta. W ciągu siedmiu minut zdołali strzelić aż trzy gole. Były to trafienia kolejno Steve’a Mounie i Romaina Del Castillo, który zapisał na swoje konto dublet.

Odrabianie strat piłkarze Lyonu zaczęli w 70. minucie. Na 2:3 uderzył Alexandre Lacazette, a trzy minuty później wyrównał Nicolas Tagliafico. Gola na wagę wygranej zdobył z rzutu karnego Ainsley Maitland-Niles. Były piłkarz Arsenalu czy Southampton strzelił w 16. minucie doliczonego czasu gry.

Zespół prowadzony przez trenera Sage’a zajmuje siódme miejsce, do miejsc gwarantujących kwalifikacje do europejskich pucharów traci dwa punkty. Z kolei Brest – jedna z rewelacji tego sezonu Ligue 1 – jest wiceliderem. Ma dziesięć oczek mniej od PSG.

Lyon – Brest 4:3 (1:0)

18′ Tolisso, 70′ Lacazette 70′, Tagliafico 79′, 90+15′ Maitland-Niles (karny) – 60′ Mounie, 64′, 67′ Del Castillo

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.