LIVE: Raków znów zgubił punkty. Tym razem w Radomiu

05 kwietnia 2024, 18:08 • 1 min czytania 17 komentarzy

Zaczyna się 27. kolejka Ekstraklasy. W piątkowy wieczór obejrzymy spotkania raczej z dołu tabeli – za wyjątkiem częstochowian – bo w pierwszym starciu ŁKS postara się urwać punkty z Cracovią, a później Radomiak Radom spróbuje znaleźć sposób na walczący o utrzymanie się w czołówce Raków.

Transmisja Live

22:35
To byłoby na tyle na dziś. Sobotnią relację LIVE zaczynamy o godz. 15:00 meczem Korony Kielce ze Stalą Mielec. Do jutra!
22:32
Pozytywy dla Dawida Szwargi? Do gry wracają Ivi López oraz Ben Lederman. Szkoleniowiec częstochowian musi trzymać kciuki, żeby do meczu z Legią Warszawa wyleczył się Vladan Kovacević, bo dziś "Medaliki" gubią punkty m.in. przez fatalną pomyłkę Kacpra Bieszczada.
22:30
Raków Częstochowa znów gubi punkty. Niby to ich pierwsza porażka w lidze na wiosnę, ale z drugiej strony z ostatnich pięciu meczów wygrali tylko jeden.
22:28
Radomiak Radom ma po tym meczu na swoim koncie 35 punktów, więc w zasadzie na 99,9% może być pewny utrzymania w Ekstraklasie.
22:26
KONIEC! RADOMIAK RADOM WYGRAŁ 2:1 Z RAKOWEM CZĘSTOCHOWA!
22:21
Pięć minut doliczone do regulaminowego czasu gry.
22:16
BEN LEDERMAN UDERZYŁ Z DYSTANSU, PORADZIŁ SOBIE KOBYLAK.
22:11
Ben Lederman również na boisku. Ostatni raz zagrał w Ekstraklasie 3 grudnia ze Śląskiem Wrocław.
22:09
John Yeboah schodzi z boiska, na placu gry zameldował się Bartosz Nowak. Reprezentant Ekwadoru został dziś okradziony co najmniej z jednej asysty.
22:03
72. minuta, pierwsza zmiana w Radomiaku. Schodzi Kaput, wchodzi Donis.
22:00
70. minuta, w Radomiu gospodarze dalej prowadzą 2:1.
21:55
Ivi López uderzył z wolnego, lecz w środek bramki. Gabriel Kobylak piąstkował na rzut rożny.
21:52
21:51
60. minuta, dwie zmiany w drużynie mistrza Polski. Ivi Lopez za Otieno, Kochergin wchodzi za Berggrena.
21:49
LISANDRO SEMEDO Z DYSTANSU I ŚWIETNIE BIESZCZAD!

21-latek w pewnym stopniu zrehabilitował się za straconą bramkę, świetna parada.
21:47
Pokręcił teraz Jardel Svarnasem w polu karnym i wywalczył rzut rożny.
21:42
49. minuta, Dawid Drachal dośrodkował w szesnastkę, piłkę głową zgrał Crnac i Giannis Papanikolaou wpisał się na listę strzelców.
21:40
RAKÓW CZĘSTOCHOWA STRZELIŁ GOLA!
21:40
Zoran Arsenić i John Yeboah - tylko tych dwóch piłkarzy można na razie docenić po stronie mistrzów Polski.
21:37
Oba zespoły bez zmian po przerwie.
21:35
Zawodnicy wracają na murawę. Jeśli zespół prowadzony przez Dawida Szwargę będzie grał tak, jak przed przerwą, to do Częstochowy wróci bez punktów.
21:31
21:21
Można powiedzieć, że Raków Częstochowa w zasadzie podarował obie bramki Radomiakowi.
21:19
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - RADOMIAK PROWADZI U SIEBIE 2:0 Z RAKOWEM CZĘSTOCHOWA!
21:19
Rossi ukarany żółtą kartką - 11. w tym sezonie. Do rzutu wolnego podszedł John Yeboah, podał bardzo sprytnie do Crnaca, ale... pudło Chorwata.
21:17
A gola strzelił Jardel. 44. minuta.
21:15
Jezus Maria, co zrobił Kacper Bieszczad. Katastrofalny błąd bramkarza częstochowian, ciężko to nawet skomentować.
21:15
2:0 DLA RADOMIAKA RADOM!
21:07
Mamy zmianę... trenera w Cracovii. Jacek Zieliński zwolniony.
21:01
21:00
ŚWIETNĄ OKAZJĘ ZMARNOWAŁ OTIENO!

Reprezentant Kenii mógł błyskawicznie doprowadzić do wyrównania, ale z kilku metrów posłał piłkę obok bramki.
20:58
25. minuta, Dawid Abramowicz wrzucił piłkę z autu w pole karne częstochowian i... piłkę do własnej bramki wpakował Ante Crnac!
20:56
1:0 DLA RADOMIAKA RADOM!
20:53
Raków Częstochowa przejął inicjatywę, ale na razie nic z tego nie wynika.
20:46
Pierwszy celny strzał Rakowa. Próbę Yeboaha bez większych problemów obronił Kobylak.
20:44
Nie no, nie dało się chyba gorzej tego rozegrać...

Jardel wychodził w 12. minucie 1v1 z Bieszczadem - mógł uderzyć albo podać. Podał, ale beznadziejnie.
20:42
Wysoko ustawiony dziś Radomiak Radom. Piłkarze Rakowa nie mają zbyt dużo czasu na rozgrywanie futbolówki.
20:39
Bruno Jordão spróbował teraz przelobować z rzutu wolnego Kacpra Bieszczada. Uderzył trochę za wysoko.
20:37
Próbował Crnac? Zablokowany. Próbował Yeboah? Też zablokowany.
20:35
Minęło kilka minut, na razie bez żadnych groźnych akcji.
20:31
Jarosław Przybył zagwizdał po raz pierwszy. Życzymy sobie i państwu udanego widowiska!
20:25
Skoro gra Raków, to mamy jeszcze taką ciekawostkę:
20:25
20:17
Co łączy Kacpra Bieszczada i Gabriela Kobylaka? Obaj bramkarze uczęszczali do... jednej klasy w gimnazjum w Krośnie. "Kacper Bieszczad uczył się zdecydowanie lepiej. Był bardziej wyważony od Gabrysia, za to ten drugi był takim łobuzem, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeżeli chodzi o różnice między nimi w aspekcie czysto sportowym, to Gabriel Kobylak grał lepiej na przedpolu, a Kacper na linii" - mówił w 2020 roku w rozmowie z Weszło Junior Dariusz Liana, ich wychowawca.
20:11
Raków Częstochowa dziś bez Vladana Kovacevicia (w wyjściowym składzie znalazł się Kacper Bieszczad), za to do kadry meczowej po czterech miesiącach wrócił Ben Lederman.
20:09

Skład Rakowa Częstochowa na mecz z Radomiakiem Radom:

20:08

Skład Radomiaka Radom na mecz z Rakowem Częstochowa:

20:07
Cracovia zremisowała 2:2 z ŁKS-em Łódź, a teraz przenosimy się do Radomia, gdzie 11. w tabeli Ekstraklasy Radomiak zmierzy się z 3. Rakowem.
19:59
19:59
19:58

KONIEC! CRACOVIA 2:2 ŁKS ŁÓDŹ

Boże, jakie to było dobre spotkanie. W pierwszej połowie czasem tempo opadały, czasem się pojawiały niedokładności, ale od momentu rzutu karnego... festiwal, festyn i karnawał przy Kałuży. Napastnicy w obronie, obrońcy w ataku. Ekstraklaso, więcej takich meczów!
19:56

Plusik dla Młynarczyka

Młynarczyk blokuje strzał Oshimy zza szesnastki. Odnotowujemy to krótko, bo Japończyk naprawdę groźnie uderzył w tym, co zapowiadało się na ostatnią akcję gospodarzy w tym meczu. Młody napastnik zachował się bardzo odpowiedzialnie.
19:54

Doliczone siedem minut

Jeżeli któraś ze stron pragnie pójść po pełną pulę – a na to się zapowiada i tego sobie życzymy – to ma na to jeszcze siedem minut. Jacek Zieliński powinien się streszczać, bo pod jego stolkiem może zacząć robić się gorąco.
19:49

GOL! ŁKS wyrównuje na kilka minut przed końcem!

Pamiętacie co mówiliśmy o Tejanie? Że nie wiadomo, czy dziś to zawodnik robiący dużo pozytywnego szumu, czy raczej zwykły jeździec bez głowy? Holender ustawił się centralnie naprzeciw bramki i zgrał piłkę do Stipe Juricia, który załadował mocno w sam środek bramki. Futbolówka prześlizgnęła się pod ręką Hrosso – szkoda, bo do tej pory rozgrywał niemal idealne spotkanie – i wpadła do siatki. Dzięki tej asyście możemy z ręką na sercu powiedzieć: to jest naprawdę dobre spotkanie Kaya Tejana
19:45

Cracovia lubi strzelić z ostrego kąta

Arndt z dwiema interwencjami po strzałach z ostrego kąta. Makuch z dwoma strzałami z ostrego kąta. Cracovia znalazła swój plan na końcówkę, jest nim zgrywanie piłek na skraj pola karnego i oddawanie kąśliwych, liczących po części na błąd techniczny bramkarza ŁKS-u uderzeń.
19:43

Jacek Zieliński kandydatem na ministra obrony?

Szkoda, że Cracovia kiedy tylko ma prowadzenie cofa się do linii obrony, bo chcielibyśmy oglądać ją taką, jak chwilę po wyrównującej bramce Ramireza. Tymczasem defensywę gospodarzy zdecydowali się wesprzeć kibice, zaopatrując swoich obrońców w zasłonę dymną. Dym z oprawy pirotechnicznej skutecznie ogranicza pod ich polem karnym widoczność.
19:38

GOL! Wściekła Cracovia wraca na prowadzenie!

Narzekaliśmy na brak emocji, ale obie ekipy się rozpędziły. Głęboko rozsierdzona Cracovia ruszyła wysokim, intensywnym pressingiem, co przyniosło efekt w postaci wyłuskania spod nóg Daniego Ramireza piłki przez Kakabadzego. Gruzin popędził do przodu i niezłym uderzeniem zza pola karnego pokonał Dawida Arndta.
19:35

Znowu VAR, znowu chaos, tym razem bez bramki

Kilka sekund po wznowieniu od środka... kolejna analiza VAR. Po rzucie rożny w polu karnym przyjezdnych bardzo się zakotłowało i sędziowie potrzebowali chwili na zweryfikowanie wszelkich nieprawidłowości. Takich nie wykazano, więc arbiter wznowił grę. Cracovia nic na tym zamieszaniu nie zyskała, a gola powinna zdobyć jeszcze zanim Marcin Kochanek wstrzymał rywalizację.
19:32

Var! Karny! GOL! ŁKS remisuje z Cracovią

Bitri wytrącił z równowagi Janczukowicza w polu karnym! Choć Marcin Kochanek pierwotnie puścił grę, to przywołany do stanowiska VAR po długiej analizie niepewnie wskazał na wapno. Przy okazji, ukarał protestującego decyzję Lukasa Hrosso. Do jedenastki podszedł Dani Ramirez, jeden z najlepszych wykonawców w lidze. Bez zaskoczeń, pokonał golkipera Cracovii – dla odmiany jednego z najgorszych statystycznie bramkarzy, jeżeli chodzi o interwencje przy rzutach karnych.
19:26

Piękny jak Hrosso

Rety, ale Słowak dziś dobrze wygląda. Pewny na linii, pewny w rozegraniu (nawet jeżeli zamysł taktyczny opiera się na lagach, to dzięki 36-latkowi przynajmniej lecą w okolice pierwotnego adresata), i przede wszystkim pewny na przedpolu. Dosłownie zdjął piłkę z buta Keya Tejana na 20. metrze, okazując się szybszym od Holendra. Naprawił tym samym błąd Skovgaarda, który ustawił się delikatnie za wysoko i nie był w stanie pokryć odpowiednio przeciwnika.
19:22

Zmiany w zespole Cracovii

Zmiany. Za Rakoczego – dziś całkowicie niewidocznego, na dodatek z żółtą kartką na koncie – wchodzi Mikkel Maigaard.
19:19

Niech Kallman się cieszy, że już swojego gola dziś strzelił

Jak Kallman tego nie trafił? Miał przed sobą wyłącznie Dawida Arndta, golkipera gości. Fin zupełnie się jednak zamotał i nie trafił w piłkę, a nim udało mu się zebrać do ponownego uderzenia, futbolówka spadła już pod nogi Makucha. Ten, dla odmiany, zdołał w to okrągłe do kopania trafić, tyle że na drodze stanął mu Gulen i nic z tej akcji nie wyszło. Bogiem a prawdą, niewykluczony był spalony, ale to małe usprawiedliwienie dla napastników gospodarzy.
19:13

Key Tejan. Osąd bohatera?

Key Tejan dziś wygląda trochę jak jeździec bez głowy, a trochę jak gracz od robienia wiatru. Przed momentem popędził samotnie na bramkę gospodarzy, i choć napędził im sporo strachu, tak nie był w stanie z tej sytuacji wykrzesać nic więcej. Jednocześnie przetransportował futbolówkę w groźny sektor boiska. Indywidualny błąd gracza Cracovii pozwolił łodzianom nawet na oddanie strzału, więc nie można powiedzieć, że szarża Tejana była zupełnie bezowocna.
19:06

CRACOVIA 1:0 ŁKS – POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY

Zaczyna się druga część widowiska! Czy ŁKS zdoła jeszcze wrócić dziś na dobre tory i wybije z rytmu podopiecznych Jacka Zielińskiego? Możliwe, skoro ledwie minutę po gwizdku pierwsze uderzenie oddał Hoti.
18:55
18:49

CRACOVIA 1:0 ŁKS – PRZERWA

Pierwsze 45 minut za nami. Nie ma sensu psioczyć na to spotkanie, bo ogląda to się to cokolwiek nieźle. Nie zmienia to jednak faktu, że obie strony dziś mają spore problemy z dokładnym rozgrywaniem swoich akcji. Pierwsza połowa raczej była wyrównana, ale gdyby ktoś kazał wskazać mi lepszą drużynę, to prawdopodobnie nie byłaby to strona wygrywająca.
18:46

WIDEO Z BRAMKI NA 1:0

18:41

Słaba strona Cracovii? Stałe fragmenty gry

Wspominaliśmy już o tym przy okazji rzutu rożnego, ale to naprawdę wygląda słabo. Rzut wolny z bezpiecznej odległości oznacza, że gdyby tylko łodzianie mieli nieco lepiej poukładaną ofensywę mówilibyśmy o remisie. A tak? Swobodnie klepali sobie w obrębie pola karnego, ale nie byli w stanie sfinalizować sytuacji. Trochę szkoda.
18:37

Boże, jaka dzisiaj jest piękna pogoda

Ptaszki ćwierkają, lagi latają, słoneczko świeci. Piękne to nasze dzisiejsze popołudnie. Pozwalam sobie na taką sympatyczną dygresję, bo na moment tempo meczu siadło. Nie zrozumcie mnie źle, długie podania tną powietrze aż miło, ale niewiele z nich wynika. W tym chaosie chyba dominuje ŁKS, co potwierdza strzał Balicia, ale taka dominacja raczej wyniku im nie uratuje.
18:30

Upita sukcesem Cracovia powinna wytrzeźwieć

Cracovia w tym sezonie nie umie bronić z rożnych. Jedna z najbardziej rosłych drużyn gubi się, gdy rywal ustawia piłkę w narożniku. Tak było i teraz, kiedy po krótkim rozegraniu do dośrodkowania wyskoczył Mammadov. W zasadzie Jacka Zielińskiego uratował wyłącznie fakt, że strzelający Azer uderzył prosto w Lukasa Hrosso. Nie był to budzik, raczej uderzenie dzwonu Zygmunta.
18:23

GOL! Cracovia wychodzi na prowadzenie!

Ekipa z Kałuży rozpędza się w miarę upływu czasu. Dośrodkowanie Kakabadze najpierw zgarnął Patryk Makuch, ale jego strzał został zablokowany przez obu środkowych obrońców ŁKS-u jednocześnie. Jak się można domyśleć, podwojenie (raczej nieplanowane przed spotkaniem przez Marcina Matysiaka) rosłego piłkarza oznaczało, że zabraknie potrzebnego krycia gdzie indziej. Zrykoszetowana piłka trafiła pod nogi Benjamina Kallmana i Finowi pozostało jedynie załadować piłkę do siatki.
18:17

Dożyliśmy akcji gospodarzy!

13. minuta i pierwszy powód do radości krakowian. Natychmiastowo po nieudanym podaniu do Kaya Tejana gospodarze ruszyli z kontrą. Nieudany przechwyt ŁKS-u w środku pola umożliwił Michałowi Rakoczemu szarżę z piłką w kierunku bramki gości, jednak już w obrębie szesnastki pożar ugasił profesorskim wślizgiem Gulen. Po przechwycie piłki łodzianie natychmiastowo ruszyli z kontrą, ale nie zasługuje ona na większy komentarz – skończyła się po dwóch podaniach.
18:11

Smutny koniec niezłej akcji

Co Balić pokręcił, to jego. Austriak zabrał się z piłką i minął bez większych problemów kilku zawodników "Pasów". Z futbolówką doszedł aż do linii końcowej, gdzie jednak zdecydował się na posłanie niskiego dośrodkowania. Nieudane zagranie bez większych problemów wybił Bitri, ale trzeba przyznać, że to ŁKS przeważa w tych pierwszych minutach
18:08

Hrosso z interwencją na przedpolu

Ledwie spotkanie się zaczęło, a golkiper Cracovii już musiał interweniować. Na szczęście swojej drużyny, ryzykowne wyjście okazało się udane – wybita na aut piłka wkrótce po wznowieniu opuściła połowę gospodarzy.
18:06

START!

Niech zaczną się igrzyska! Czy Cracovia zdoła zachować się od utraty punktów?

Nie Real, nie Barcelona, a Jordan-Sum Zakliczyn. Szczerze wierzy, że na około stumiejscowy stadion z atrakcyjnym dojazdem zawita jeszcze kiedyś Puchar Mistrzów. Do tego czasu pozostaje mu oglądanie hiszpańskiej i portugalskiej piłki. Czasem lubi także dietę wzbogacić o sporty walki, a numerowane gale UFC są dla niego świętem porównywalnym z Wielkanocą. Gdyby mógł, to powiesiłby nad łóżkiem plakat Seana Stricklanda, ale najpierw musi wymyśleć jak wytłumaczy się z tego znajomym.