Oficjalnie: Polska zanotowała awans w rankingu FIFA

Opracowanie:Piotr Rzepecki

04 kwietnia 2024, 11:15 • 1 min czytania 9 komentarzy

Na skutek ostatnich wyników reprezentacja Polski zanotowała awans o dwie lokaty w rankingu FIFA. Obecnie kadra Michała Probierza znajduje się na 28. miejscu. W rankingu prowadzi Argentyna.

W marcu reprezentacji Polski rozegrała dwa spotkania. W półfinale baraży o Euro 2024 biało-czerwoni pokonali 5:1 Estonię, z kolei w finale wygrali z Walijczykami po rzutach karnych. Regulaminowe 90 minut oraz dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia.

Po tych meczach, które spuentowały się awansem na mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski zanotowała awans w rankingu. Z trzydziestej lokaty przesunęła się dwie pozycje wyżej.