Adam Buksa z golem. Zwolni Fernando Santosa? [WIDEO]

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

16 marca 2024, 19:43 • 2 min czytania 2 komentarze

Tuż przed przyjazdem na zgrupowanie reprezentacji Polski Adam Buksa zdobył 13 bramkę w tym sezonie ligi tureckiej. Napastnik Antalyasporu trafił w prestiżowym starciu z Besiktasem, prowadzonym przez byłego selekcjonera Fernando Santosa.

Adam Buksa to jeden z czterech napastników, który został powołany przez selekcjonera reprezentacji Polski Michała Probierza na marcowe zgrupowanie. Od blisko miesiąca nie strzelił jednak gola. Po raz ostatni do siatki trafił 17 lutego, kompletując dublet przeciwko Istanbulsporowi. Można było się zastanawiać, czy snajper nie zaciął się przed najważniejszymi meczami dla kadry. Jego strzelecka posucha trwała ponad 350 minut. Przerwał ją jednak w starciu z Besiktasem.

Trzeba jednak przyznać, że sprzyjało mu szczęście. Buksa wykorzystał bowiem rzut karny. Niewiele brakowało, a Mert Gunok obroniłby jego uderzenie. Piłka przecisnęła się jednak pod ręką golkipera Besiktasu, który do przerwy przegrywa z Antalyasporem 0:2.

Tuż po przerwie gola kontaktowego strzelił Ernest Muci. Były piłkarz Legii Warszawa perfekcyjnie wykończył błyskawiczną kontrę swojej drużyny.

Jeśli ekipa Buksy dowiezie prowadzenie do końca, Besiktas przegra trzeci mecz z rzędu. Może to doprowadzić do zwolnienia zatrudnionego w styczniu Fernando Santosa. Nad byłym selekcjonerem reprezentacji Polski czarne chmury wiszą niemal od początku pracy.

Dla Buksy było to trzynaste trafienie w tym sezonie ligowym. W 27 meczach zaliczył jeszcze dwie asysty.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.