Ogromny błąd Bułki, Nicea odpadła z Pucharu Francji

Opracowanie:Bartosz Lodko

13 marca 2024, 23:25 • 2 min czytania 0 komentarzy

Marcin Bułka rozegrał w tym sezonie wiele spotkań, po których zasłużył na wysoką notę. Jednym z nich nie będzie starcie z Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Pucharu Francji, w którym wychowanek Escoli Varsovia popełnił ogromny błąd. Jego klub przegrał 1:3 i odpadł z rozgrywek.

Reprezentant Polski wystąpił w tym sezonie we wszystkich 29 meczach klubu z Nicei, w których aż piętnastokrotnie zagrał na zero z tyłu. Tym razem nie udało mu się zachować czystego konta.

W 33. minucie pucharowego starcia, gdy paryżanie prowadzili 1:0 po bramce autorstwa Kyliana Mbappe, Bułka wykopał futbolówkę wprost pod nogi Ousmane’a Dembele, a ta następnie trafiła do Fabiana Ruiza, który podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Chociaż goście zdołali po kilku minutach odpowiedzieć golem Gaëtana Laborde’a, to ostatnio słowo w tym starciu należało do 20-letniego Lucasa Beraldo, który w drugiej połowie zdobył swoją premierową bramkę dla Paris Saint-Germain, pokonując polskiego golkipera strzałem głową.

W 66. minucie doszło do groźnie wyglądającej sytuacji. Marcin Bułka popisał się świetną interwencją przy rzucie wolnym, a następnie został przypadkowo kopnięty kolanem w twarz i zalał się krwią.

Ogólnie rzecz biorąc, porażkę Nicei z PSG ciężko nazwać niespodzianką, natomiast należy wziąć pod uwagę fakt, że dla klubu znad Lazurowego Wybrzeża to był szósty mecz bez zwycięstwa z rzędu, w tym piąta porażka.

Zespół prowadzony przez Luisa Enrique w 1/2 Pucharu Francji zmierzy się z Rennes. W drugim półfinale Olympique Lyon zagra z występującym w Ligue 2 Valenciennes.

PARIS SAINT-GERMAIN 3:1 OGC NICE