Włoskie media o Miliku: Do momentu strzelenia bramki robił niewiele

Opracowanie:Damian Popilowski

11 marca 2024, 12:58 • 2 min czytania 1 komentarz

Zdobyta przez Arkadiusza Milika bramka wystarczyła, aby Juventus zremisował z Atalantą, lecz nie wystarczyła, aby zachwycić włoskie media. Występ Polaka został oceniony dość przeciętnie.

Arkadiusz Milik reprezentuje barwy Juventusu od lipca 2023 roku. W bieżącym sezonie zanotował łącznie 28 występów, w których zdobył sześć bramek i zaliczył asystę. 10 marca otrzymał możliwość poprawienia swojego dorobku, wychodząc w podstawowym składzie na mecz z Atalantą. Starcie zakończyło się remisem 2:2, a polski napastnik dołożył do tego cegiełkę, trafiając do siatki w 70. minucie. Było to jego pierwsze trafienie od 11 stycznia, gdy strzelił trzy gole przeciwko Frosinione w Pucharze Włoch.

Pomimo zdobytej bramki, 30-latek został dość przeciętnie oceniony we włoskich mediach. Najczęściej przy jego nazwisku pojawia się nota “6,5”:

Do momentu strzelenia bramki robił bardzo niewiele. Napastnik jednak jest rozliczany z tego, ile strzela. Albo przynajmniej w ten sposób może uratować rażąco słaby występ. To drugie to dzisiejszy przypadek Milika – napisał “Eurosport”.

Nieco zagubiony w pierwszej połowie, w drugiej był już skuteczny – czytamy na “tuttojuve”.

Walczył, walczył i zapewniał wsparcie, a ostatecznie odnalazł gola, którym zażegnał swój kryzys – ocenił dziennik “calciomercato”.