Kolejna wpadka PSG. Trzeci remis z rzędu

Opracowanie:Piotr Rzepecki

10 marca 2024, 15:40 • 2 min czytania 0 komentarzy

PSG nie ma za sobą najlepszej passy. Podopieczni Luisa Enrique zanotowali trzeci remis z rzędu. Tym razem nie dali rady Reims, spotkanie na Parc des Princes zakończyło się wynikiem 2:2.

Wynik otworzyli goście. Na 0:1 uderzył w 7. minucie Marshall Munetsi. Odpowiedź mistrzów Francji była jednak szybka – najpierw wyrównali po bramce samobójczej Yunisa Abdelhamida, a dwie minuty później prowadzenie PSG dał Goncalo Ramos. To ósme trafienie Portugalczyka w tym sezonie.

Jeszcze przed przerwą padła kolejna i, jak się później miało okazać, ostatnia bramka. Na 2:2 trafił Oumar Diakite.

Ostatecznie Kylian Mbappe i spółka nie potrafili ponownie wyjść na prowadzenie. Kapitan reprezentacji Francji, który jest łączony z transferem do Realu Madryt, pojawił się na placu na ostatni kwadrans. Ani on, ani Ousmane Dembele, który również podniósł się z ławki, nie byli w stanie dać swojej drużynie kompletu punktów.

Ostatecznie PSG remisuje trzecie kolejne spotkanie ligowe.  Pod koniec stycznia stołeczny klub podzielił się punktami z Rennes, kilka dni później z Monaco, a dziś nie dał rady dziewiątemu w tabeli Reims.

Wciąż jednak drużyna Enrique znajduje się na fotelu lidera. Ma aż dziesięć punktów przewagi nad drugim Brest. Sprawa mistrzostwa jest otwarta, jednak wątpliwe, by ktoś zrzucił PSG z pierwszego miejsca. Ale poczekajmy – do końca sezonu dziewięć kolejek.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.