Błysk Kozłowskiego. Czwarta asysta w tym sezonie [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

09 marca 2024, 23:46 • 1 min czytania 8 komentarzy

W potężnych tarapatach jest Vitesse. Zespół, którego barw broni Kacper Kozłowski jest na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Dziś drużyna Polaka przegrała 1:3 z Waalwijk. 20-latek ma jednak powód do zadowolenia, bo zanotował asystę.

Problemy Vitesse w meczu z Waalwijk pojawiły się już w pierwszej połowie. W 28. minucie pierwszego gola strzelił David Min. Do wyrównania doszło po blisko godzinie gry. Kacper Kozłowski, który rozegrał całe spotkanie, fantastycznie dograł ze środka pola w pole karne. Piłkę otrzymał Paxten Aaronson. Jednokrotny reprezentant USA świetnie wykończył podanie Polaka, a ten mógł się cieszyć z czwartej asysty w bieżących rozgrywkach.

Później jednak trafili tylko rywale. Kwadrans po bramce Vitesse, uderzył Reuven Niemeijer, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Michiel Kramer.

Kozłowski w tym sezonie wystąpił w 25 meczach. Strzelił gola i zanotował cztery ostatnie asysty. Dodajmy, że jego macierzystym klubem jest Brighton, do Holandii został wypożyczony do końca sezonu.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.