Kibice w Anglii przerwali mecz w ramach protestu

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

28 lutego 2024, 13:25 • 2 min czytania 1 komentarz

Fani Blackburn Rovers zainspirowali się protestami w Bundeslidze i sami wstrzymali mecz, rzucając na murawę piłki tenisowe. W tle konflikt z właścicielem klubu.

Blackburn Rovers mierzyło się na własnym stadionie z Newcastle United w ramach 1/8 finału FA Cup. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny gości w rzutach karnych, natomiast po ostatnim gwizdku w mediach mówi się o incydencie z pierwszej połowy, gdy kibice Blackburn doprowadzili do wstrzymania gry, rzucając na boisko piłeczki tenisowe:

Takie zachowanie było formą protestu przeciwko firmie Venky’s London Limited, która posiada większość udziałów w klubie. Kibice uważają, że niezbędna jest zmiana, bowiem od początku kadencji obecnego właściciela Blackburn zalicza systematyczny regres, spadając z Premier League, a później słabo radząc sobie w Championship. Obecnie The Riversiders zajmują szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 39 punktów i bronią się przed spadkiem.

Blackburn Rovers rozegra swój następny mecz 2 marca o godzinie 16:00, mierząc się na wyjeździe ze Swansea City.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.