Złe wieści dla Wisły Kraków. Miki Villar wypada na kilka tygodni

Opracowanie:Piotr Rzepecki

24 lutego 2024, 18:55 • 2 min czytania 0 komentarzy

Kłopoty „Białej Gwiazdy”. Dziś klub z Reymonta poinformował, że Mikiego Villara czeka blisko miesięczna przerwa od gry. – Pomocnik jest już po badaniach medycznych, które potwierdziły uszkodzenie mięśni uda. Rehabilitacja potrwa przynamniej do marcowej przerwy reprezentacyjnej.

Villar wystąpił od 1. minuty w piątkowym meczu z GKS-em Tychy (0:1). Spotkania jednak nie dokończył – był zmuszony do zejścia z boiska w 35. minucie, kiedy nabawił się urazu.

Dziś Wisła opublikowała raport medyczny. – Podczas piątkowego meczu boisko z powodu urazu opuścił Miki Villar. Pomocnik jest już po badaniach medycznych, które potwierdziły uszkodzenie mięśni uda. Rehabilitacja potrwa przynajmniej do marcowej przerwy reprezentacyjnej. Miki, wracaj do zdrowia!

27-latka ominą więc kluczowe dla Wisły Kraków mecze. „Biała Gwiazda” ma w terminarzu starcia z bezpośrednimi rywalami do awansu. Po meczu 1/4 finału Pucharu Polski z Widzewem Łódź, drużyna trenera Albera Rude zmierzy się kolejno z: Odrą Opole, Arką Gdynia i Miedzią Legnica.

Po piątkowej porażce Wisła plasuje się na 4. miejscu. Traci sześć oczek do lidera, GKS-u Tychy. Villar w tym sezonie zagrał 24 mecze. Strzelił pięć goli, zapisał tyle samo asyst.