Znamy już obsadę sędziowską 21. kolejki Ekstraklasy

Paweł Wojciechowski

Autor:Paweł Wojciechowski

15 lutego 2024, 15:36 • 2 min czytania 5 komentarzy

Już w najbliższy piątek (16 lutego) Ekstraklasa startuje z drugą odsłoną wiosennych zmagań. PZPN ogłosił nazwiska sędziów, którzy poprowadzą spotkania 21. kolejki. Kilka z nich zapowiada się bardzo ekscytująco

Na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie sobotni mecz nowego lidera z Białegostoku z wciąż marzącym o powrocie na tron Lechem Poznań. Spotkanie na Podlasiu poprowadzi Damian Sylwestrzak.

Innym spotkaniem, mającym spory ładunek emocji i miejmy nadzieję również będącym dobrym widowiskiem, będzie starcie o prymat w Łodzi. Pierwsze w tym sezonie derby, Widzew wygrał u siebie 1:0, a niedzielny mecz będzie dla ŁKS-u okazją do rewanżu. Arbitrem tego spotkania będzie Szymon Marciniak.

Współlider z Wrocławia spróbuje zapunktować po raz pierwszy po zimowej przerwie. Ostatnie spotkanie na stadionie Śląska musiało zostać przerwane przez incydenty z udziałem kibiców, więc tym razem mamy nadzieję, że sędzia Tomasz Musiał będzie mógł skupić się jedynie na wydarzeniach boiskowych.

A oto pełna lista sędziów:

Radomiak – Pogoń Szczecin, 16.02 (piątek), 18:00, Paweł Malec (Łódź)

Śląsk Wrocław – Stal Mielec, 16.02 (piątek), 20:30, Tomasz Musiał (Kraków)

Ruch Chorzów – Warta Poznań, 17.02 (sobota), 15:00, Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań, 17.02 (sobota), 17:30, Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Raków Częstochowa – Piast Gliwice, 17.02 (sobota), 20:00, Jarosław Przybył (Kluczbork)

Zagłębie Lubin – Cracovia, 18.02 (niedziela), 12:30, Damian Kos (Wejherowo)

Legia Warszawa – Puszcza Niepołomice, 18.02 (niedziela), 15:00, Wojciech Myć (Lublin)

ŁKS Łódź – Widzew Łódź, 18.02 (niedziela), 17:30, Szymon Marciniak (Płock)

Górnik Zabrze – Korona Kielce, 19.02 (poniedziałek), 19:00, Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.