Ancelotti: Gdy Vinicius gra w ten sposób, to jest najlepszy na świecie

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

11 lutego 2024, 18:15 • 2 min czytania 2 komentarze

Carlo Ancelotti zabrał głos na konferencji prasowej po wygranym 4:0 meczu z Gironą. Szkoleniowiec Realu Madryt opowiedział między innymi o kontuzji Bellinghama i aktualnej dyspozycji swojego zespołu.

„Królewscy” rozbili 4:0 Gironę, zwiększając przewagę nad nimi w tabeli do pięciu punktów. Najważniejsi zawodnicy zdołali unieść ciężar tego meczu – Vinicius Junior miał udział we wszystkich czterech bramkach i otworzył wynik spotkania już w 6. minucie, natomiast Bellingham popisał się dwoma trafieniami. Real Madryt nie wyszedł jednak z tej potyczki bez strat – Bellingham musiał opuścić murawę  w 57. minucie z powodu skręcenia kostki.

Carlo Ancelotti odniósł się na konferencji do urazu swojego zawodnika. Wyznał także, że Vinicius w takiej formie jest jego zdaniem najlepszym zawodnikiem na świecie:

Mecz top. Tak, Vinicius jest bardzo ważny. Gdy gra w ten sposób, na tym poziomie i z tym nastawieniem, to moim osobistym zdaniem jest najlepszy na świecie. (…) Bellingham drugi. A trzeci Rodrygo. Czwarty Kroos. Valverde. Camavinga – powiedział.

Kompletne spotkanie w każdym względzie: pod względem defensywnym, rozgrywania, przejść. Zagraliśmy świetnie. To był mecz z pokorą. Myślę, że alarmowa sytuacja zwiększyła kolektywne zaangażowanie zespołu w obronie. Świetnie broniliśmy, wszyscy, a przy tym wykorzystaliśmy naszą jakość. A Bellingham skręcił kostkę, zbadają to jutro. Oby mógł wrócić na wtorek. (…) Były jednak mecze bez Bellinghama, w których wiele wnieśli inni zawodnicy, jak Brahim czy Joselu. Nie mogę być już bardziej zmartwiony niż dzisiaj. Dzisiaj pobiliśmy rekord świata z czterema kontuzjowanymi stoperami. Poradziliśmy sobie jednak świetnie. Siła tej drużyna jest taka, że trudności powiększają zaangażowanie i nastawienie. To coś świetnego – dodał.

Tłumaczenie za: realmadryt.pl

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.