Ujawniono rozmowę w tunelu. Sędzia przyznał się do błędu na korzyść Realu Madryt

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

29 stycznia 2024, 22:14 • 2 min czytania 8 komentarzy

To już kolejne kontrowersje sędziowskie w meczu Realu Madryt. Wcześniej wiele mówiło się o spotkaniu z Almerią FC, a ostatnio pod lupę została wzięta konfrontacja z Las Palmas. Telewizja “DAZN” ujawniła, że główny arbiter przyznał się do błędu na korzyść “Królewskich”.

Real Madryt mierzył się z Las Palmas w meczu ligowym, który odbył się 27 stycznia. Już w 5. minucie spotkania miała miejsce kontrowersyjna sytuacja, gdy Rodrygo uderzył Alvaro Vallesa w tył głowy. Arbiter po konsultacji z VAR ukarał Brazylijczyka jedynie żółtą kartką.

Telewizja “DAZN” ujawniła rozmowę w tunelu między sędzią głównym Soto Grado a Nacho Fernandezem, który domagał się ukarania również bramkarza za tamtą sytuację:

Mówi [Rodrygo], że dajesz [żółtą] kartkę jemu za odepchnięcie i bramkarzowi również powinieneś – powiedział Nacho.

To była oczywista czerwona kartka – odpowiedział mu Soto Grado.

Warto odnotować, że w 67. minucie sędzia miał kolejną okazję do wyrzucenia Rodrygo z boiska, lecz znów mu odpuścił. Ostatecznie “Królewscy” wygrali spotkanie 2:1 i obecnie znajdują się na drugim miejscu w tabeli ligowej z dorobkiem 54 punktów.

Tłumaczenie za: fcbarca.com

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.