Hat trick Krzysztofa Piątka! Napastnik całkowicie odmienił mecz [WIDEO]

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

28 stycznia 2024, 13:32 • 2 min czytania 14 komentarzy

Krzysztof Piątek wyprzedził w liczbie bramek Sebastian Szymańskiego po imponującym hat tricku ustrzelonym w niedzielę z Konyasporem (3:2). Napastnik Basaksehiru zdobył trzy bramki: po rzucie karnym, z główki, a następnie w doliczonym czasie gry na wagę trzech punktów. Piątek ma już 10 trafień w tureckiej Süper Lig w tym sezonie.

Basaksehir FK w szalonych okolicznościach wygrał 3:2 z Konyasporem po trzech golach Krzysztofa Piątka. W tym przypadku drużyna 28-letniego napastnika przegrywała 0:2 i musiała odrabiać straty, ale zrobiła to w dramatycznych okolicznościach. Najpierw Piątek wykorzystał rzut karny, a w końcówce uderzeniem głową dał wyrównanie Basaksehirowi. Remis już wydawał się sukcesem, a jeszcze w 92. minucie w niełatwej sytuacji Piątek skompletował hat tricka uderzeniem z pola karnego. Błąd popełnił też bramkarz, ale Polak został bohaterem.

Ewidentnie Krzysztof Piątek odżył po niełatwym początku w Turcji. Zachwycamy się liczbami Sebastiana Szymańskiego, lecz napastnik Basaksehiru właśnie wyprzedził go w liczbie bramek w lidze tureckiej. Piątek ma już 10 goli w 21 meczach w Super Lig. Szczególnie od listopada złapał lepszą formę i teraz widzimy go w znacznie lepszej dyspozycji.

Krzysztof Piątek tym samym zrównał się w liczbie bramek z Adamem Buksą, bo obaj mają po 10 goli i walczą o króla strzelców ligi tureckiej. Liderem tej klasyfikacji jest Edin Dzeko z 16 trafieniami. Obu Polaków wyprzedzają jeszcze Mauro Icardi (13) i Mame Thiam (14).

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.