Marcin Bułka z 12. czystym kontem w tym sezonie

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

27 stycznia 2024, 19:43 • 1 min czytania 0 komentarzy

Marcin Bułka nadal zachwyca. OGC Nice w meczu 19. kolejki pokonała u siebie FC Metz 1:0, a Polak zachował czyste konto po raz 12. w tym sezonie.

Trzeba przyznać, że Marcin Bułka nie miał w tym spotkaniu wiele pracy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a gospodarze – zgodnie z planem – dominowali. Finalnie dopiero w 76. minucie Evann Guessand wykorzystał rzut karny i więcej bramek w tym starciu nie zobaczyliśmy. Bułka interweniował tylko przy jednym strzale.

OGC Nice po tym spotkaniu pozostaje na drugim miejscu w tabeli, tracąc pięć punktów do PSG, które swój następny mecz rozegra 28 stycznia. Marcin Bułka z kolei umacnia się na pozycji lidera czystych kont w lidze, chociaż za plecami ma Chevaliera, który ma dziesięć spotkań bez straconej bramki.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.