Stal Mielec lepsza od Intercity. Pierwsza wygrana w Hiszpanii

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

24 stycznia 2024, 14:55 • 1 min czytania 2 komentarze

Stal Mielec rozegrała mecz kontrolny w hiszpańskim L’Albir, gdzie pokonała 2:1 trzecioligowca CF Intercity. Ich rywal zajmuje ósme miejsce w lidze, ale rok temu odpadł w Pucharze Króla z Barceloną dopiero po dogrywce.

Zwycięskie bramki dla Stali Mielec zdobywali Krystian Gettinger przed przerwą oraz Maltańczyk Matthew Guillaumier w drugiej połowie. To Stal dwukrotnie prowadziła z hiszpańskim trzecioligowcem, a Intercity musiał odrabiać straty. Dla ekipy Kamila Kieresia to pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym, bo wcześniej mierzyła się tylko ze Zniczem Pruszków (0:1).

Intercity jest w hiszpański znane chociażby z zeszłorocznej rywalizacji z Barceloną w 1/16 finału Pucharu Króla, gdy Katalończycy potrzebowali dogrywki, aby wygrać 4:3. Może pochwalić się również tym, że w jej barwach gra najlepszy strzelec Pucharu Narodów Afryki – Gwinejczyk Emilio Nsue.

W trzeciej lidze Intercity jest wyżej niż rezerwy Realu Madryt czy Atletico, ale niżej w tabeli od Malagi, Cordoby czy Ibizy.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.