Adios, Alcaraz! Faworyt odpada w ćwierćfinale Australian Open

Łukasz Poznański

Autor:Łukasz Poznański

24 stycznia 2024, 15:36 • 2 min czytania 0 komentarzy

To była tenisowa uczta w Melbourne. Carlos Alcaraz, wicelider rankingu ATP,  przegrał w ćwierćfinale Australian Open z Alexandrem Zverevem 1:6, 3:6, 7:6(2), 4:6. Tym samym jeden z faworytów do tytułu pożegnał się z rywalizacją.

Zverev miał już Hiszpana na widelcu. Prowadził 6:1, 6:3 i 5:2 w trzeciej odsłonie. Nie wypracował co prawda piłki meczowej, ale serwował na zwycięstwo (przy stanie 5:3 w gemach). Alcaraz wrócił jednak do meczu. Przełamał rywala, a potem w tie-breaku zaliczył małe przełamanie po wspaniałej wymianie i wygrał trzeciego seta.

Cały mecz był pełen zwrotów akcji i spektakularnych zagrań. Hiszpana niósł żywiołowy doping licznie zgromadzonych fanów z jego kraju. Nie udało się jednak dwudziestolatkowi po raz pierwszy w karierze wrócić z dwusetowego deficytu.

SPRAWDŹ: PROMOCJA W FUKSIARZ.PL DLA NOWYCH GRACZY. 100% BEZ RYZYKA DO 300 ZŁ

Pasjonujący pojedynek padł łupem bardziej doświadczonego Zvereva. Rozstawiony z szóstką reprezentant Niemiec nie pozwolił Carlitosowi złapać wiatru w żagle. W czwartym secie dokończył zadanie. Zaczął ostatnią partię od przełamania. Alcaraz odpowiedział jeszcze przełamaniem powrotnym, ale Sascha po raz drugi przełamał go przy 4:4 i wygrał mecz.

Niespodzianka stała się faktem. W półfinale Zverev zagra z pogromcą Huberta Hurkacza, Daniłem Miedwiediewem.

Stara się wcielić w życie ideał człowieka renesansu. Multilingwista. Pasjonat podróży autostopowych i noclegów pod gołym niebem. Przeżeglował morze (na razie jedno), przewspinał góry. Zaśpiewa, zagra. Trochę gorzej z tańcem, chyba że jest to taniec z piłką koszykową. Uwielbia się uczyć. Marzy, by w każdej dziedzinie umiejętności, myśli i wiedzy ludzkiej zdobyć choć podstawową orientację. W sporcie najbardziej pasjonuje go przekraczanie granic. Niezłomna wola, która pozwala zdyscyplinować każdą komórkę organizmu, by w określonej sekundzie osiągnąć powzięty cel.