Włoskie media o Szczęsnym: W końcówce utrzymał czyste konto

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

22 stycznia 2024, 08:58 • 2 min czytania 2 komentarze

Juventus rozprawił się 3:0 z Lecce, nie pozwalając gospodarzom nawet marzyć. Wojciech Szczęsny nie mógł się w tym spotkaniu znacząco wykazać, co zauważyły tamtejsze media.

Juventus pokonał Lecce 3:0 w meczu 21. kolejki Serie A. Do tego spotkania “Stara Dama” przystąpiła w roli faworyta i wszystko poszło zgodnie z planem, choć różnica klas była bardziej zauważalna w drugiej połowie. Dwa trafienia zanotował Dusan Vlahović, który najpierw w 59. minucie z półwoleja wykończył podanie Andrei Cambiaso, a wynik podwyższył dziewięć minut później. Serbski napastnik główką pokonał bramkarza Lecce po podaniu Westona McKennie. Gospodarzy dobił pod sam koniec Bremer.

Wojciech Szczęsny nie mógł narzekać na nadmiar pracy, co znalazło swoje odzwierciedlenie we włoskich mediach:

Lecce mocno naciskało, zwiększało pressing i kilkakrotnie pojawiło się na ostatnich dwudziestu metrach. Strzałów w stronę bramki Polaka było jednak bardzo mało, dlatego jego rola ograniczała się do zarządzania. Był szczególnie pewny siebie w wysokich chwytach. W końcówce utrzymał czyste konto po strzale Sansone – napisał portal “Tuttomercatoweb.com”, oceniając Szczęsnego na “szóstkę”.

Formalność. Lecce nie niepokoił Polaka przez większą część meczu – stwierdzono w „Calcio.oasport.it”.

Nie zmuszono go do znaczących interwencji – ocenił “calciomercato.com” i także wystawił „szóstkę”.

Juventus stał się po tym spotkaniu liderem tabeli z dorobkiem 52 punktów. Znajdujący się na drugim miejscu Inter ma jedno „oczko” mniej.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.