PNA: Remis i uraz Salaha. Egipt zaniepokojony

Autor:Antoni Figlewicz

19 stycznia 2024, 09:03 • 1 min czytania 0 komentarzy

Najpierw podział punktów z Mozambikiem. Teraz remis z Ghaną. W dodatku jeszcze kontuzja Mohameda Salaha. Egipcjanie mają powody do zmartwień, bowiem lider ich kadry musiał opuścić murawę już w pierwszej połowie drugiego grupowego spotkania Pucharu Narodów Afryki.

Gwiazda Liverpoolu nie nie zdążyła się nawet przyczynić do dwóch zdobytych przez Egipt bramek. W pierwszym meczu turnieju Salah zanotował gola i asystę, a jego pozycja w reprezentacji jest niepodważalna – to lider, magik, kapitan i „czwarta piramida”.

W czasie doliczonym pierwszej połowy meczu z Ghaną Salah usiadł na murawie i nie był już w stanie kontynuować gry. Egipcjanin doznał najprawdopodobniej kontuzji uda, ale trudno powiedzieć jak poważny jest to uraz. W poniedziałek Egipt zagra z Republiką Zielonego Przylądka, która wcześniej pokonała Ghanę 2:1.

Wolałby pewnie opowiadać komuś głupi sen Davida Beckhama o, dajmy na to, porcelanowych krasnalach, niż relacjonować wyjątkowo nudny remis w meczu o pietruszkę. Ostatecznie i tak lubi i zrobi oba, ale sport to przede wszystkim ciekawe historie. Futbol traktuje jak towar rozrywkowy - jeśli nie budzi emocji, to znaczy, że ktoś tu oszukuje i jego, i siebie. Poza piłką kolarstwo, snooker, tenis ziemny i wszystko, w co w życiu zagrał. Może i nie ma żadnych sportowych sukcesów, ale kiedyś na dniu sąsiada wygrał tekturowego konia. W wolnym czasie głośno fałszuje na ulicy, ale już dawno przestał się tego wstydzić.