Pierwsze wzmocnienie wicemistrzów Polski. Legia wypożyczyła reprezentanta Japonii

Maciej Kurek

Autor:Maciej Kurek

09 stycznia 2024, 19:19 • 2 min czytania

Reklama
Pierwsze wzmocnienie wicemistrzów Polski. Legia wypożyczyła reprezentanta Japonii

Ryoya Morishita pierwszym zimowym nabytkiem Legii Warszawa. „Wojskowi” wypożyczyli bocznego obrońcę do końca tego roku, a także zagwarantowali sobie w kontrakcie możliwość transferu definitywnego.

Reklama

Szukaliśmy zawodnika, który rozszerzy wariantowość wyboru w pierwszej, a zwłaszcza w drugiej linii. Ryoya da nam możliwości na trzech pozycjach: prawym i lewym wahadle oraz „dziesiątce”. Azjatyckich piłkarzy z tego regionu wyróżnia pracowitość, szybkość, dyscyplina taktyczna i drybling. Japoński rynek obserwowaliśmy od półtora roku i może się okazać, że transfer będzie przełomem w kwestii pozyskiwania zawodników z tego kraju. Cieszę się, że jest przeprowadzany tak szybko, tuż po zakończeniu rundy. Będziemy bardzo zdeterminowani, żeby wiosną poprawić naszą pozycję w lidze i kontynuować dobre występy na arenie międzynarodowej, gdzie awansowaliśmy do fazy pucharowej po siedmiu latach – powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński, cytowany na oficjalnej stronie klubu.

26-latek całą dotychczasową karierę spędził w Azji. Morishita wystąpił łącznie w 120 spotkaniach J1 League (najwyższy szczebel rozgrywkowy), w których zdobył osiem bramek i zanotował dziewięć asyst.

Mierzący 168 centymetrów dwukrotny reprezentant Japonii na Łazienkowską został wypożyczony z klubu Nagoya Grampus, w którym w przeszłości występował m.in. Tomasz Frankowski.

– Od najmłodszych lat marzyłem o grze w Europie – oglądałem wiele meczów w różnych rozgrywkach. Zawodnicy Legii mają dużo jakości. Kibice są fantastyczni i pełni entuzjazmu. To sprawiło, że zdecydowałem się dołączyć do Legii – stwierdził Morishita.

Reklama

Podopieczni Kosty Runjaicia zajmują obecnie piątą lokatę w tabeli Ekstraklasy i tracą dziewięć punktów do liderów z Wrocławia.

WIĘCEJ NA WESZŁO:

Reklama

Fot. FotoPyk

Maciej Kurek

Fan West Hamu a także całej Premier League od ponad 20 lat. Po godzinach miłośnik psów oraz pasjonat SEO i gry w padla.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank