Nowa era w BVB. Z klubu odejdzie Hans-Joachim Watzke

redakcja

Autor:redakcja

08 stycznia 2024, 16:34 • 1 min czytania

Reklama
Nowa era w BVB. Z klubu odejdzie Hans-Joachim Watzke

Jeszcze niedawno informował o tym Fabrizio Romano, a teraz oficjalnie stało się to faktem. Prezes Borussi Dortmund Hans-Joachim Watzke nie przedłuży kontraktu z klubem.

Reklama

To jedna z kluczowych postaci niemieckiego futbolu. Z klubem z Dortmundu współpracuje od 2001 roku, gdy zaczynał od funkcji skarbnika, a od 2005 roku piastował stanowisko prezesa. Władzę przejął w jednym z najcięższych momentów w historii klubu. BVB znajdowało się wtedy na krawędzi bankructwa.

Polityka nowego wtedy zarządu umożliwiła finansowe uzdrowienie klubu. Na przestrzeni całej swojej kadencji 66-latek przywrócił „Die Schwarzgelben” dawny blask.

Reklama

Nie są znane powody jego decyzji.

WIĘCEJ O LIDZE NIEMIECKIEJ:

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank