Angielskie media o występie Kiwiora: To nie jest jego pozycja

08 stycznia 2024, 11:30 • 2 min czytania 2 komentarze

Arsenal pożegnał się z Pucharem Anglii po porażce 0:2 z Liverpoolem. Jakub Kiwior strzelił w tym spotkaniu gola, co byłoby dobrą wiadomością, gdyby tylko nie było to trafienie samobójcze. Polak otrzymał dość przeciętne oceny za swój występ.

Jakub Kiwior został w tym spotkaniu wystawiony jako lewy obrońca, lecz radził sobie całkiem poprawnie aż do 80. minuty, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Trenta Alexandra-Arnolda skierował piłkę do własnej bramki nieszczęśliwym uderzeniem tyłem głowy. Arsenal nie wrócił już do gry i przegrał ostatecznie dwoma bramkami.

Prasa nie była pod wielkim wrażeniem występu Kiwiora:

Wyglądał znacznie lepiej na lewej obronie niż w ostatnich meczach, ponieważ nie musiał tak często schodzić do środka. Bardzo nieszczęśliwie skierował piłkę do bramki – napisał “footbal.london”, który przyznał mu notę ”6”.

Po tym jak w zeszłym tygodniu został zmieniony w przerwie, przeciwko Liverpoolowi zagrał jako konwencjonalny lewy obrońca. Miał pecha przy samobójczym trafieniu po dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnolda – czytamy na “The Standard”, który wystawił Polakowi ocenę “5”.

Było to widoczne, że Liverpool stara się grać na Kiwiora, szczególnie w drugiej połowie. Lewa obrona to zauważalnie nie jest jego pozycja i miał dużo szczęścia, że Salah był niedostępny. Samobój podsumował trudne popołudnie – oznajmił portal “Goal.com” i ocenił występ Kiwiora na “4”.

Arsenal zmierzy się w następnym spotkaniu z Crystal Palace. Mecz odbędzie się 20 stycznia o godzinie 13:30.