Bednarek nie wyszedł na drugą połowę. Tajemnicza choroba Polaka

01 stycznia 2024, 21:46 • 2 min czytania 12 komentarzy

Jan Bednarek nie dokończył meczu swojej drużyny w pierwszej noworocznej kolejce Championship. Polak nie wyszedł na drugą połowę spotkania przeciwko Norwich, a jego klub zremisował 1:1. Polak nie wystąpił w drugiej części meczu ze względu na chorobę, która daje mu się we znaki od kilku dni i z powodu której opuścił jeden z ostatnich treningów Southampton.

Polak po przerwie nie pojawił się na murawie, a jego miejsce zajął napastnik Che Adams. Powód zmiany nie był początkowo znany. Dziennikarz Alfie House po spotkaniu, na swoim twitterowym koncie, przekazał informacje dotyczące reprezentanta Polski. Powodem zejścia z boiska po pierwszej połowie była choroba, z którą zmaga się obrońca. Reporter zajmujący się klubem z Southampton wykluczył tym samym odnowienie się kontuzji, której 27-latek nabawił się po grudniowym meczu z Plymouth.

Drużyna Polaka po spadku w poprzednim sezonie walczy o szybki powrót do Premier League. Aktualnie Southampton ma po 26 seriach spotkań 52 punkty i jest w tabeli na trzecim miejscu, premiowanym udziałem w barażach. Do drugiego miejsca, dającego bezpośredni awans Bednarek i jego koledzy tracą trzy punkty.

Bednarek w tym sezonie wystąpił w 24 ligowych spotkaniach i strzelił jednego gola. Oprócz tego wciąż jest etatowym reprezentantem Polski, dla której wybiegał na boisko 54 razy, a w naszym niedawnym rankingu polskich środkowych obrońców za 2023 rok zajął trzecie miejsce.