Bayern, Manchester United, Atletico… kolejne kluby odrzucają Superligę [AKTUALIZACJA]

redakcja

Autor:redakcja

21 grudnia 2023, 16:47 • 3 min czytania

Reklama
Bayern, Manchester United, Atletico… kolejne kluby odrzucają Superligę [AKTUALIZACJA]

Najnowsze doniesienia w sprawie Superligi. Temat odżył za sprawą dzisiejszego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, uderzającego w monopol UEFA. Turniej budzi zainteresowanie, ale i kontrowersje – kolejne kluby, które miały wziąć udział w tym projekcie, z Bayernem Monachium, Manchesterem United i Atletico Madryt na czele, informują, że nie przystąpią do tego formatu i stają w obronie integralności europejskiego futbolu.

Reklama

Twórcy pomysłu, zgodnie z doniesieniami Mundo Deportivo, mieli w ostatnim czasie rozmawiać z przedstawicielami około 60 europejskich drużyn. Do Superligi zechcą się prawdopodobnie przyłączyć liczne ekipy z Hiszpanii, Holandii, Portugalii czy Włoch.

Przypuszczalny format rozgrywek opublikował dziś na Twitterze dziennikarz Fabrizio Romano – 64 drużyny miałyby rywalizować na trzech poziomach i rozgrywać w ramach Superligi 14 meczów w sezonie. Siedem spotkań zostałoby rozegranych na wyjeździe, siedem na własnym terenie, sezon dzieliłby się na część zasadniczą i play-off, byłyby także trzy dywizje (Gwiezdną, Złotą i Niebieską) z systemem spadków i awansów.

***

Liderzy Superligi mogą zatem dziś triumfować, ale spadają na nich również ciężkie ciosy. Kolejne topowe kluby Starego Kontynentu deklarują, że nie mają zamiaru wziąć udziału w tym przedsięwzięciu, a to oznacza, że nad europejskim futbolem unosi się widmo głębokiego rozłamu.

Reklama

Jesteśmy zwolennikami ochrony europejskiej rodziny piłkarskiej, ochrony lig krajowych i zapewnienia, że ​​kwalifikacje do europejskich rozgrywek będą osiągane poprzez występy na boisku w każdym sezonie – napisało w swoim oświadczeniu Atletico Madryt.

Poza ekipą prowadzoną przez Diego Simeone, swój sprzeciw wobec uczestnictwa w Superlidze wyrazili: Manchester United, Bayern Monachium, Sevilla, Roma, PSG, Borussia Dortmund, Monaco. Ponadto wszystkie kluby Premier League również wyraziły się jasno w komunikacie, że nie wezmą udziału w tych rozgrywkach.

Reklama

Co ciekawe, komunikat wystosowała także i… Legia Warszawa. – Jako Legia Warszawa podkreślamy, że przyszłość i rozwój europejskiej piłki nożnej jest możliwa jedynie dzięki bliskiej kooperacji klubów za pośrednictwem ECAw partnerstwie i współpracy z UEFA i FIFA – czytamy w oświadczeniu stołecznego klubu.

Są jednak kluby, które zrobią wszystko, by doprowadzić do powstania nowych rozgrywek. Chodzi przede wszystkim o dwóch hiszpańskich gigantów: Real Madryt i FC Barcelonę. Włoskie media donoszą, że także Napoli byłoby bardzo zainteresowane uczestnictwem w tym projekcie.

Reklama

Będziemy na bieżąco aktualizować ten tekst, jeśli działacze kolejnych klubów zadeklarują swój sprzeciw wobec Superligi.

[AKTUALIZACJA]

Kolejnymi klubami, które oświadczyły, że nie wezmą udziału w Superlidze jest: InterReal Sociedad.

Podobnie zachowała się Kopenhaga Kamila Grabary oraz Feyenoord. Te kluby również nie wezmą udziału w Superlidze.

Reklama

Kolejnym klubem, który nie będzie brał udziału w rozgrywkach jest włoska Atalanta, a więc niedawny rywal Rakowa w fazie grupowej Ligi Europy.

WIĘCEJ O SUPERLIDZE:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
3
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank