1. Ligę pożegnaliśmy w Sosnowcu. Chrobry wywiózł komplet, Zagłębie wciąż na dnie

19 grudnia 2023, 19:41 • 2 min czytania 3 komentarze

– Niech przyjdzie już ta wiosna – mogą mówić kibice Zagłębia Sosnowiec. Ich drużyna ponownie zawiodła. Dziś przegrała u siebie z Chrobrym Głogów 1:2 w ostatnim meczu rundy jesiennej.

Pierwsza połowa do zapomnienia. Obie drużyny rozkręciły się dopiero po przerwie, więc darujemy sobie opisywanie niezdarnych prób zarówno jednych jak i drugich.

Wynik otworzył Mateusz Ozimek. Pomocnik w 51. minucie dał swojej drużynie prowadzenie po strzale z rzutu wolnego. Kibice Zagłębia długo będą zadawać sobie pytanie „co zrobił w tej sytuacji bramkarz, Mateusz Kos?”

Przyjezdni poszli za ciosem, bo już trzy minuty później tablice wyników pokazywały 0:2. Podwyższył dwa lata młodszy Dawid Hanc.

Gospodarze do głosu doszli dopiero w końcówce. Marek Fabry po zgraniu Kamila Bilińskiego strzelił bramkę kontaktową i zapewnił nam emocje. Czasu było jednak zbyt mało.

Choć odnotujmy – Zagłębie obiło słupek rywali kilkadziesiąt sekund po bramce Fabry’ego. Z dalszej odległości huknął Patryk Caliński, ale niezbyt dobrze przymierzył, kilka centymetrów bliżej bramki i mielibyśmy gola na 2:2

Zagłębie przezimuje na ostatnim miejscu. Chrobry po słabym początku sezonu zdołał awansować na 14. lokatę i tam spędzi przerwę między rundami.

Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów 1:2