Słoniki w składzie porcelany, ale tylko do 83. minuty. Miedź zremisowała wygrany mecz

Autor:Piotr Rzepecki

18 grudnia 2023, 20:36 • 2 min czytania 2 komentarze

To co wyprawiał Bruk-Bet do 83. minuty, wie tylko Mariusz Lewandowski i jego piłkarze. A być może nie wie tego nawet sam trener. Goście z Niecieczy byli niezdarni, ślamazarni. Pierwszego gola stracili po tym, jak Tomasz Loska podał wprost do rywala – ten gol ma szansę na to, by być ogólnopolskim memem, natomiast drugiego stracili po rykoszecie Lukasa Spendlhofera. Ale w końcówce wrócili do meczu i zremisowali absolutnie przegrane spotkanie.

Do 83. minuty piłkarze gości byli jak prawdziwe słonie (mało kreatywne, ale pasuje jak ulał) w składzie porcelany. Mowa o traconych golach, ale ogólnie o dużej niezdarności przyjezdnych. Dawali pograć Miedzi, która rozkręcała się z minuty na minutę.

Dwa gole strzelił Kamil Drygas, mogła paść jeszcze jedna bramka, ale arbiter zagwizdał spalonego. Nic się nie stało, wydawało się, że zaraz trzecia bramka padnie. A później czwarta. To był bardzo jednostronny mecz.

Ale tylko do 83. minuty. Później piłkarze zamienili się rolami. Jedni zapomnieli jak prosto podać piłkę, drudzy zostali podłączeni do prądu. Na 2:1 strzelił i dał nadzieję Wojciech Jakubik. 18-latek cieszył się ze swojej premierowej bramki w Termalice, kończąc rewelacyjną akcję Morgana Fassbendera. Niemiec zatańczył z obrońcami Miedzi w ich polu karnym i na końcu dograł do 18-latka, by ten dokończył dzieła.

Gol na 2:2 padł po kontrze. Goście prowadzili szybki atak, w pole karne zagrał Kacper Karasek, a Adam Radwański technicznie uderzył między bramkarzem a słupkiem.

Goście wyjechali z Legnicy z punktem, choć pewnie ze średnimi nastrojami. Z pewnością myśleli o trzech wygranych z rzędu na koniec 2023 roku, to byłaby puenta!

Miedź z kolei o dobrych nastrojach mówić nie może. Powinna wygrać, zremisowała, choć mogła i w końcówce przegrać, bo przyjezdni byli rozpędzeni, a Miedź zagubiona. Typowy mecz 1. Ligi.

Miedź przezimuje na ósmym miejscu z 28 punktami. Bruk-Bet jest pozycję niżej, z jednym punktem mniej na koncie.

Miedź Legnica – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:2 (1:0)