Piłkarz Śląska: Niech wszyscy sobie gadają, my w ciszy będziemy robić swoje

redakcja

Autor:redakcja

18 grudnia 2023, 08:57 • 2 min czytania

Reklama
Piłkarz Śląska: Niech wszyscy sobie gadają, my w ciszy będziemy robić swoje

Śląsk Wrocław pozostanie liderem Ekstraklasy do wznowienia rozgrywek w lutym. Podopieczni Jacka Magiery może nie grają najpiękniejszej piłki w lidze, ale za to regularnie punktują. WKS nie przegrał w lidze ostatnich szesnastu spotkań. Bramkarz Śląska, Rafał Leszczyński w rozmowie w „Lidze + Extra” na „Canal + Sport” podkreślał, że to nie jest kwestia szczęścia, a ich ciężkiej, sumiennej pracy. 

Reklama

Nie uważam, żeby to było szczęście. Szczęście można mieć w pięciu, sześciu meczach, ale jeśli ta seria trwa szesnaście kolejnych spotkań, to jest praca u podstaw. Wiadomo, że może nie gramy najefektowniej, ale za to efektywnie. To się liczy. Najważniejsze są punkty. Za wrażenia artystyczne punktów się nie dostaje. Niech wszyscy sobie gadają, my w ciszy będziemy pracować i dalej robić swoje – podkreślał Leszczyński.

Śląsk Wrocław po 19. kolejkach zajmuje pierwsze miejsc w ligowej tabeli z dorobkiem 41 punktów. Na drugą Jagiellonią ma trzy punkty przewagi, a nad trzecim Lechem Poznań – osiem. WKS ma najlepszą defensywę w Ekstraklasie. Stracił tylko 15 goli, a Rafał Leszczyński zachował aż osiem razy czyste konto.

Reklama

WIĘCEJ O ŚLĄSKU WROCŁAW:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Ochoa skończył tu, gdzie zaczął. „Warto było przeżyć tę ostatnią chwilę”

Patryk Idasiak
1
Ochoa skończył tu, gdzie zaczął. „Warto było przeżyć tę ostatnią chwilę”

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank