Ogromny błąd Marcina Bułki! OGC Nice niespodziewanie przegrało z Le Havre

16 grudnia 2023, 19:07 • 2 min czytania 6 komentarzy

Marcin Bułka jest rewelacją tego sezonu i jeszcze niedawno mógł cieszyć się serią 748. minut bez straty bramki na boiskach Ligue 1. Na początku grudnia został “wreszcie” przełamany, natomiast dzisiejsze starcie Le Havre AC z OGC Nice przyniosło pierwsze poważne błędy polskiego bramkarza. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:1.

Wynik spotkania bardzo szybko otworzyło niżej notowane Le Havre. W okolicach 5. minuty Mohamed Bayo oddał strzał na bramkę, po którym piłka odbiła się od Marcina Bułki i Emmanuel Sabbi już tylko dobijał z bliskiej odległości.

“Potężny klops” – tak skomentowało interwencję “Eleven Sports”.

To nie był niestety jedyny stracony gol Marcina Bułki, bowiem w 35. minucie Sabbi podwyższył prowadzenie po pięknym uderzeniu w górny róg bramki, natomiast w 51. minucie trzecie trafienie dla gospodarzy zanotował Mohamed Bayo z rzutu karnego. W 81. minucie zrobiło się nerwowo i obie drużyny kończyły spotkanie w dziesiątkę, gdy czerwoną kartką ukarani zostali Samuel Grandsir oraz Jean-Clair Todibo. Ostatecznie trafienie honorowe dla drużyny gości zapewnił Tom Alexis Louchet w doliczonym czasie gry, ale to już niczego nie zmieniło. Le Havre AC wychodzi z tego spotkania zwycięsko.

Po tym spotkaniu OGC Nice utrzymuje się na drugim miejscu z dorobkiem 32 punktów. Zespół Marcina Bułki ogląda pozycję lidera z odległości czterech „oczek”.