Szczęsny, Milik i Juventus zatrzymani przez Genoę

15 grudnia 2023, 23:40 • 2 min czytania 0 komentarzy

„Stara Dama” nie wykorzystała szansy na wysunięcie się na – być może tymczasowe – prowadzenie w tabeli Serie A. Zespół Massimiliano Allegriego zremisował w piątek 1:1 z Genoą.

Drużyna, w której występują Wojciech Szczęsny oraz Arkadiusz Milik, w ostatnich tygodniach złapała naprawdę dobrą formę. Klub z Piemontu wygrał siedem z ostatnich ośmiu ligowych spotkań, gubiąc punkty tylko w zremisowanym 1:1 starciu z Interem Mediolan.

Juventus w potyczce z Genoą objął prowadzenie w 28. minucie za sprawą trafienia Federico Chiesy z rzutu karnego. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania na początku drugiej połowy, gdy polskiego golkipera pokonał Albert Guðmundsson. Więcej bramek na Stadio Luigi Ferraris nie padło.

Jak w piątkowym meczu zaprezentowali się Szczęsny oraz Milik? Ten pierwszy nie miał zbyt wiele do roboty (przy straconym golu był raczej bez szans), natomiast napastnik z Tychów wszedł na boisko w 68. minucie i… zanotował bezbarwny występ.

Gracze Juventusu mają gwarancję, że mimo straconych dwóch „oczek” nikt w tabeli ich nie wyprzedzi, lecz z drugiej strony zwycięstwo Interu w batalii z Lazio sprawi, że ekipa z Mediolanu odskoczy im na cztery punkty.