Frankowski bohaterem Lens. Dublet Polaka w starciu z Lyonem [WIDEO]

02 grudnia 2023, 19:25 • 1 min czytania 0 komentarzy

Przemysław Frankowski strzelił dwa gole dla Lens w wygranym 3:2 spotkaniu z Lyonem 14. kolejki francuskiej Ligue 1. Polak rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych. Po przerwie zameldował się na boisku i uratował trzy punkty swojej drużynie.

„Franek” wszedł na boisko przy stanie 1:1. w 52. minucie podszedł do rzutu karnego i pewnie pokonał bramkarza rywali, dając prowadzenie wicemistrzowi Francji. Lyon dwadzieścia minut później doprowadził do wyrównania. Do siatki – drugi raz w tym spotkaniu – trafił Jake O’Brien.

Na odpowiedź Lens nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty po straconej bramce, ponownie do siatki trafił Polak. Tym razem „z gry”. Frankowski wykorzystał świetne dośrodkowanie kolegi i pokonał bramkarz po uderzeniu z woleja.

Drużyna Polaka zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Dla Frankowskiego to pierwsze ligowe trafienia w tym sezonie.