Niecodzienne sceny podczas meczu w Finlandii [WIDEO]

30 listopada 2023, 23:25 • 2 min czytania 5 komentarzy

Do rzadko spotykanej sytuacji doszło podczas dzisiejszego meczu Ligi Konferencji Europy w Helsinkach pomiędzy miejscowym HJK, a szkockim Aberdeen. Z powodu intensywnych opadów śniegu kilka razy arbiter musiał przerywać mecz.

Obie drużyny przed dzisiejszym meczem nie miały szansy na wyjście z grupy G Ligi Konferencji Europy. Pewnie właśnie z tego powodu spotkanie było otwarte i zakończyło się wynikiem 2:2, chociaż gospodarze prowadzili nawet 2:0.

Jednak głównym bohaterem dzisiejszych zmagań outsiderów grupy LKE został… śnieg. Na początku drugiej połowy arbiter musiał przerwać mecz, bo kibice gości rzucali śnieżkami w bramkarza HJK. Po tym jak sytuacja została opanowana i można było kontynuować zawody, na kilkanaście minut przed końcem znowu miała miejsce nieplanowana przerwa. Coraz mocniej padający śnieg wymusił konieczność odśnieżenia murawy. Piłkarze opuścili plac gry na kilka minut, a na boisko wjechały pługi śnieżne. Mecz udało się dokończyć.

W ostatniej kolejce HJK zagra z PAOKiem Saloniki, a Aberdeen zmierzy się z Eintrachtem Frankfurt.

W innych czwartkowych spotkaniach LKE najciekawiej było w duńskim Nordsjaelland, które zlało Fenerbahce z Sebastianem Szymańskim (asysta i nieuznany gol) 6:1 i zepchnęło Turków z pierwszego miejsca w grupie H LKE na trzecie przed ostatnią kolejką. Za to w Lidze Europy AS Roma z Nicolą Zalewskim na ławce zremisowała w Genewie z Servette 1:1 i zapewniła sobie miejsce w wiosennej fazie play-off LE. Ostre strzelanie urządzili sobie też piłkarze Olympique Marsylia i Ajaxu Amsterdam. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla francuskiej drużyny i zapewnił jej razem z ekipą Brighton awans z grupy B.