Atalanta – Sporting. Zwycięski remis dla obu drużyn

30 listopada 2023, 21:10 • 1 min czytania 0 komentarzy

W drugim spotkaniu grupy D Ligi Europy, w której rywalizuje Raków Częstochowa, w Bergamo na stadionie Gewiss Stadium zmierzyły się ekipy Atalanty i Sportingu Lizbona. W meczu padł remis 1:1, który zapewnił włoskiej drużynie pierwsze miejsce w tabeli.

Pojedynek między tymi drużynami nie należał do zbyt intensywnych. Atalancie zależało na remisie, który dawał jej upragnione pierwsze miejsce w tabeli grupy D, niezależnie od wyników ostatniej kolejki. Sporting po porażce z włoską drużyną w pierwszym meczu między tymi drużynami (1:2), również chciał zapewnić sobie awans. Dużo jednak zależało od wyniku drugiego meczu tej grupy, w którym zmierzyły się Sturm Graz i Raków Częstochowa.

Na prowadzenie w pierwszej połowie drużynę z Bergamo wyprowadził Gianluca Scamacca, a kilka minut po zmianie stron wyrównał Marcus Edwards, który pojawił się na boisku tuż po przerwie. Podział punktów w Bergamo i zwycięstwo Rakowa pozwoliły Atalancie i Sportingowi rozdzielić między siebie dwa pierwsze miejsca i awansować do fazy play-off Ligi Europy.

Atalanta Bergamo – Sporting Lizbona 1:1(1:0)