Polski bramkarz złamał nos rywalowi na boisku. Został zdyskwalifikowany na cztery mecze

07 listopada 2023, 17:54 • 1 min czytania 1 komentarz

Marcel Lotka został zdyskwalifikowany przez Komisję Ligi na cztery mecze. Ma to związek z brutalnym faulem, jakiego dopuścił się 22-letni bramkarz Borussii Dortmund w zespole rezerw w zremisowanym 1:1 spotkaniu 14. kolejki niemieckiej 3. ligi przeciwko Ingolstadt.

Lotka trafił do BVB latem 2022 roku, ale do tej pory nie zagrał jeszcze w pierwszej drużynie. Możemy oglądać głównie w trzecioligowych rezerwach, gdzie broni regularnie. W tym sezonie wystąpił we wszystkich czternastu ligowych spotkaniach i cztery razy zachował czyste konto. Teraz czeka go przerwa od gry w piłkę.

W ostatnim meczu w 51. minucie Marcel Lotka wyszedł z bramki i staranował Jannika Mause, który z zakrwawioną twarzą musiał opuścić boisko i nie dokończył tego spotkania. Później okazało się, że piłkarz Ingolstadt ma złamany nos. Polak za to wejście otrzymał czerwoną kartkę. Poniżej wrzucamy wideo z tym brutalnym faulem bramkarz BVB.