Bas Dost uspokaja kibiców: Czuję się dobrze

redakcja

Autor:redakcja

30 października 2023, 09:15 • 2 min czytania

Reklama
Bas Dost uspokaja kibiców: Czuję się dobrze

Do bardzo niepokojących scen doszło wczoraj podczas meczu AZ Alkmaar – NEC Nijmegen. W pewnym momencie na murawę bez żadnego kontaktu z przeciwnika upadł napastnik gości Bas Dost. Zawodnikowi udzielono natychmiastowej pomocy i następnie przewieziono do szpitala. Teraz Holender postanowił uspokoić kibiców i przekazał, że czuje się dobrze.

Reklama

Ten incydent miał miejsce w samej końcówce niedzielnego spotkania w Alkmaar. AZ wychodzili z kontrą i nagle Bas Dost, który wracał pod własne pole karne, padł na murawę w okolicy środka boiska bez żadnego kontaktu z rywalem. Początkowo nikt tego nie zauważył, akcja była kontynuowana. Po chwili podbiegł do niego jeden z obrońców gospodarzy, zasygnalizował sztabowi medycznemu, że pilnie trzeba udzielić mu pierwszej pomocy.

Holender został zniesiony z boiska na noszach, ale odzyskał przytomność i był w stanie się poruszać, co potwierdził też sam klub z Nijmegen za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sam Bas Dost jeszcze tego samego dnia postanowił przekazać kibicom kilka słów dot. jego stanu zdrowia. – Mam się dobrze. Pomoc, jaką otrzymałem na boisku, była fantastyczna. Jestem teraz w szpitalu i czuję się dobrze. Dziękuję za całe wsparcie – zaznaczył Holender.

Reklama

WIĘCEJ O HOLENDERSKIM FUTBOLU:

Fot. Newspix

 

 

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank