Lech Poznań odpadł po rzutach karnych z Młodzieżowej Ligi Mistrzów

redakcja

Autor:redakcja

25 października 2023, 19:27 • 2 min czytania

Reklama
Lech Poznań odpadł po rzutach karnych z Młodzieżowej Ligi Mistrzów

Lech Poznań kończy przygodę z Młodzieżową Ligą Mistrzów na I rundzie. W środę przegrał z FC Nantes dopiero po rzutach karnych 2:4. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał wynik 0:0. Z kolei w pierwszym spotkaniu we Wronkach padł remis 1:1.

Reklama

Mistrz Polski do lat 19 nie miał szczęścia w losowaniu i od razu w I rundzie trafił na najlepszą drużynę w tej kategorii wiekowej we Francji. W pierwszym spotkaniu było widać, że Francuzi są bardzo wymagającymi rywalami dla „Kolejorza”. Świetne wyszkolenie techniczne i atletyzm charakteryzował większość zawodników Nantes. Mimo to Lech miał swoje momenty w tym meczu, jako pierwszy wyszedł na prowadzenie i stracił bardzo przypadkowego gola na 1:1. Niedosyt był ogromny, bo można było ten mecz spokojnie wygrać.

Jak wyglądał rewanż? Nie było transmisji z tego spotkania, więc trudno stwierdzić. Możemy opierać się jedynie na relacji tekstowej, która była prowadzona przez konto „Akademia Lecha Poznań” na Twitterze. Z niej wynika, że mecz był wyrównany, a obie drużyny stworzyły sobie co najmniej po jednej stuprocentowej okazji.

A już w samych rzutach karnych to „Kolejorz” dwa razy się pomylił, a gospodarze byli bezbłędni. Najpierw Mabon obronił strzał Bartosza Tomaszewskiego, a w następnej serii Bartłomiej Juszczyk posłał piłkę nad bramką.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank