Oficjalnie: Papu Gomez zdyskwalifikowany za doping

redakcja

Autor:redakcja

20 października 2023, 19:52 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Papu Gomez zdyskwalifikowany za doping

Włoski klub Monza potwierdziła wcześniejsze medialne doniesienia – ich piłkarz Alejandro Gomez został zawieszony przez FIFA na dwa lata za doping. W jego organizmie wykryto terbutalinę.

Reklama

– Monza informuje, że w dniu dzisiejszym – 20 października 2023 roku otrzymała od FIFA za pośrednictwem FIGC (Włoski Związek Piłki Nożnej)  zawiadomienie o wyroku pierwszej instancji Hiszpańskiej Komisji Antydopingowej wydanym przeciwko piłkarzowi Alejandro Gomezowi. Wyrok przewiduje dwuletnią dyskwalifikację w uprawianiu sportu. W próbkach biologicznych piłkarza wykryto obecność terbutaliny. Jest to lek zażyty w celu złagodzenia kryzysu związanego ze skurczem oskrzeli, w październiku 2022 roku, kiedy piłkarz był zarejestrowany w drużynie Sevilli – czytamy w oświadczeniu.

Na łamach „Relevo.com” Papu Gomez tłumaczył, że  kilka dni wcześniej przed kontrolą antydopingową, zażył syropu dla dzieci, nie zapoznając się wcześniej z jego składem ani nie informując o tym lekarzy. 35-letni piłkarz do Monzy trafił pod koniec września na zasadzie wolnego transferu. Zdążył rozegrać dla tego zespołu zaledwie dwa spotkania.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

AbsurDB
0
Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank