Polonia Warszawa z drugim zwycięstwem z rzędu! [WIDEO]

08 października 2023, 20:41 • 2 min czytania 9 komentarzy

Polonia Warszawa jest w tym sezonie beniaminkiem I ligi i wciąż uczy się grania na zapleczu Ekstraklasy. Ostatnio jednak warszawski klub zaczął notować lepsze wyniki.

Dziś Polonia Warszawa grała na wyjeździe z Zagłębie Sosnowiec. Przed spotkaniem te drużyny dzielił tylko jeden punkt w ligowej tabeli. Właśnie dlatego tak ważny był ten mecz dla obu zespołów, które uwikłane są w walkę o utrzymanie.

Długo czekaliśmy na pierwszego gola w tym meczu. Ten został strzelony dopiero w 60. minucie. Autorem bramki był Mateusz Michalski, który na piątym metrze zebrał dośrodkowanie i strzałem z pierwszej piłki zaskoczył bramkarza gospodarzy.

W końcówce Polonia podwyższyła prowadzenie. W 86. minucie gola na 0:2 zdobył Michał Bajdur, dla którego było to trzecie trafienie w tym sezonie. 29-latek pokusił się o rajd i wykorzystał nieporadność defensywy Zagłębia Sosnowiec.

Więcej bramek w tym meczu już nie padło. Po tym spotkaniu Polonia Warszawa z dorobkiem trzynastu punktów zajmuje dwunastą lokatę. Zagłębie Sosnowiec wylądowało na szesnastej pozycji z dziewięcioma oczkami na koncie. To oznacza, że jedenastą kolejkę zakończy w strefie spadkowej.