Hubert Hurkacz wygrał pierwszy mecz od US Open

Sebastian Warzecha

Autor:Sebastian Warzecha

06 października 2023, 15:06 • 1 min czytania 0 komentarzy

Hubert Hurkacz od zakończonego przed niespełna miesiącem US Open na korcie wystąpił tylko w towarzyskim Pucharze Lavera. Dziś wrócił do gry w zawodowych turniejach i w Szanghaju w dwóch setach pokonał Thanasi Kokkinakisa.

Hurkacz grał z Australijczykiem do tej pory dwukrotnie. Oba mecze rozegrali w tym roku: w Miami i w Cincinnati. W obu przypadkach Polak wygrywał po długich, trzysetowych spotkaniach, zakończonych tie-breakiem decydującego seta. W Szanghaju tie-breaka obaj tenisiści też rozegrali, ale w pierwszej partii. A w nim przewagę szybko wypracował Hurkacz, który wyszedł na prowadzenie 6:3 i wykorzystał trzecią piłkę setową wygrywającym serwisem.

W drugiej partii Hubert nadal świetnie serwował, ani razu nie musiał bronić break pointa, a sam przełamał rywala przy stanie 2:2 w gemach. W konsekwencji doprowadził seta do zwycięstwa bez konieczności rozgrywania kolejnego tie-breaka. Triumfował 6:4, a w całym meczu 2:0.

W III rundzie Rolex Shanghai Masters Hurkacz zagra z Yu Hsiou Hsu. Reprezentant Tajwanu jest 184. w rankingu ATP, do turnieju wszedł poprzez eliminacje, a w drugiej rundzie niespodziewanie pokonał Lorenzo Musettiego.

Gdyby miał zrobić spis wszystkich sportów, o których stworzył artykuły, możliwe, że pobiłby własny rekord znaków. Pisał w końcu o paralotniarstwie, mistrzostwach świata drwali czy ekstremalnym pływaniu. Kocha spać, ale dla dobrego meczu Australian Open gotów jest zarwać nockę czy dwie, ewentualnie czternaście. Czasem wymądrza się o literaturze albo kinie, bo skończył filmoznawstwo i musi kogoś o tym poinformować. Nie płakał co prawda na Titanicu, ale nie jest bez uczuć - łzy uronił, gdy Sergio Ramos trafił w finale Ligi Mistrzów 2014. W wolnych chwilach pyka w Football Managera, grywa w squasha i szuka nagrań wideo z igrzysk w Atenach 1896. Bo sport to nie praca, a styl życia.