Stoper skuteczny jak napastnik. Michalski z kolejnym golem [WIDEO]

23 września 2023, 16:28 • 2 min czytania 8 komentarzy

Trzy bramki w pięciu występach – oto bilans w tym sezonie 2. Bundesligi środkowego obrońcy Greuther Fuerth Damiana Michalskiego. Dzisiaj Polak strzelił zwycięskiego gola dla ekipy z Bawarii w rywalizacji z Karlsruher.

Michalski rozegrał bardzo dobre spotkanie, a po przerwie przy stanie 3:3 wykorzystał zamieszanie w szesnastce po rzucie rożnym i dał wygraną drużynie trenera Alexandra Zornigera 4:3.

To trzecie trafienie Michalskiego, wcześniej zdobywał bramki przeciwko FC Nuernberg i Paderbon. Polak stracił okres przygotowawczy w związku z dochodzeniem do siebie po złamaniu kości śródstopia, dlatego obecny sezon rozpoczął na ławce – dwa mecze przesiedział w rezerwie, dwukrotnie wchodził na końcówki (w sumie jedenaście minut), raz pojawił się na murawie kwadrans przed końcem i ostatnie dwie kolejki grał wszystko od deski do deski.

W tym momencie Michalski jest 13. strzelcem drugiej ligi niemieckiej, zalicza trafienie średnio co prawie 69 minut. Kapitalny rezultat jak na stopera, a i kilku naszych reprezentantów odpowiadających za ofensywę chciałoby mieć takie statystyki w klubie…