Buksa zaczął strzelanie w Turcji, dalej trafia Szymański [WIDEO]

17 września 2023, 17:56 • 2 min czytania 17 komentarzy

Adam Buksa z premierowymi bramkami w lidze tureckiej dla Antalyasporu. Polski napastnik strzelił dwa gole w rywalizacji z Fenerbahce. W tym samym spotkaniu kolejne trafienie dołożył pomocnik ekipy ze Stambułu – Sebastian Szymański.

Buksa przeniósł się do Turcji przed sezonem na zasadzie wypożyczenia z RC Lens. Wystąpił w pierwszej kolejce, następne dwie pauzował z powodu kłopotów zdrowotnych, wrócił na boisko w czwartej, a w piątej w starciu z liderem Fenerbahce zanotował debiutanckie bramki.

I to całkiem efektowne.

Najpierw Buksa dostał podanie od Sandera van de Streeka kilkadziesiąt metrów od bramki przeciwników i kapitalnym przyjęciem wykorzystał wysokie ustawienie rywali, wyszedł sam na sam z Dominikien Livakoviciem, by dać prowadzenie drużynie z Antalyi.

Przed przerwą wyrównał Edin Dzeko, następnie na 2:1 dla Fener strzelił Irfan Can Kahveci, wreszcie Buksa wyrównał. Tym razem Polak najpierw przyczynił się do odzyskania futbolówki, a po chwili mocnym uderzeniem znowu znalazł sposób na Livakovicia.

Na końcu głos zabrał Szymański, który pięknym uderzeniem dał zwycięstwo drużynie ze Stambułu 3:2. To druga bramka pomocnika w trwającym sezonie ligi tureckiej.

Buksa grał cały mecz, Szymański został zmieniony w 89. minucie, a Jakub Kałuziński znalazł się poza składem Antalyasporu z powodu kontuzji.