Oficjalnie: Kamil Glik piłkarzem Cracovii. Wraca do Ekstraklasy po 13 latach

redakcja

Autor:redakcja

30 sierpnia 2023, 19:05 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Kamil Glik piłkarzem Cracovii. Wraca do Ekstraklasy po 13 latach

Kamil Glik został nowym zawodnikiem Cracovii. 103-krotny reprezentant Polski podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 roku.

Reklama

Bardzo cieszymy się z faktu, że Kamil zdecydował się przyjść do nas. Wiemy doskonale, że była to dla niego decyzja spowodowana grą w pięknym mieście, Krakowie, a przede wszystkim w Cracovii. To były te kwestie, które przekonały go do dołączenia do naszego klubu, z czego się bardzo cieszymy – powiedział dyrektor sportowy Pasów Stefan Majewski na oficjalnej stronie klubu.

Kamil Glik od początku lipca pozostawał bez klubu po wygaśnięciu jego umowy z Benevento Calcio, z którym spadł do Serie C. Przez wakacje obrońca reprezentacji Polski był oferowany klubom Ekstraklasy m.in. Legii Warszawa, Pogoni Szczecin czy Rakowa Częstochowa. Finalnie wylądował w Cracovii, z która podpisał dwuletni kontrakt. Do ojczyzny wraca po 13 latach. W tym czasie występował w Palermo, Bari, Torino, Monaco i Benevento.

Reklama

Glik to 103-krotny reprezentant Polski. Jego powrót do Ekstraklasy to etap odbudowy formy i próba powalczenia o dalszą grę w kadrze. Dla Cracovii to drugi transfer w letnim oknie.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank