Mateusz Wieteska z golem na otwarcie sezonu [WIDEO]

13 sierpnia 2023, 16:31 • 1 min czytania 9 komentarzy

Na boiskach Ligue 1 właśnie rozgrywana jest pierwsza kolejka i już premierową bramkę w nowym sezonie zdobył Mateusz Wieteska.

Polak tradycyjnie pojawił się w pierwszym składzie Clermont Foot. Dziś jego zespół rozpoczął o 15:00 mecz AS Monaco. Oczywiście faworytami tego spotkania byli goście, ale gospodarze za sprawą Polaka już w siódmej minucie wyszli na prowadzenie. Piłkę z narożnika boiska posłał Muhammed Cham, a jego dośrodkowanie na gola zamienił Mateusz Wieteska. Polak rozegrał dziś jednak tylko pierwszą połowę. W przerwie zastąpił go Bilal Boutobba.

Przy okazji to pierwszy gol Wieteski na boiskach Ligue 1. W poprzednim sezonie rozegrał w lidze francuskiej aż 35 spotkań, ale nie wpisał się na listę strzelców choćby raz.