Platforma Viaplay planuje wycofać się z Polski

redakcja

Autor:redakcja

20 lipca 2023, 11:56 • 2 min czytania

Reklama
Platforma Viaplay planuje wycofać się z Polski

Przygoda spółki Viaplay z polskim rynkiem nie trwała zbyt długo. Jak czytamy na oficjalnej stronie skandynawskiej platformy streamingowej, wspomniana platforma wycofuje się z polskiego rynku w ramach programu naprawczego.

Reklama

Jak zauważył Paweł Machitko z serwisu „Transfery.info”, firma Viaplay przedstawiła dzisiaj zupełnie nowy plan działania. Co ciekawe, obejmuje on próbę wycofania się z polskiego, brytyjskiego, czy chociażby amerykańskiego rynku:

– Skupimy się na rynkach skandynawskich z nowym modelem operacyjnym, odpowiednim doborze treści, na rozwoju działalności w Holandii, która wkrótce osiągnie zyskowność oraz na sprzedaży naszych treści na rynkach zagranicznych poprzez Viaplay Select. Skupiamy naszą uwagę i zasoby na rynkach, na których możemy konkurować w dłuższej perspektywie, a także na zapewnieniu, że nasze produkty są adekwatne, popularne i generują zdrowe zwroty z inwestycji – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki, cytowanym przez portal „Interia Sport”.

Zmiany w strategii działania spółki Viaplay mogą w dalszej perspektywie przyczynić się do uruchomienia ponownego przetargu na prawa do transmitowania rozgrywek Bundesligi, a nawet Premier League w naszym kraju.

[avatar size=”original” align=”center” link=”

Reklama

WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. Newspix.pl

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank