FIFA zapłaciła klubom ok. 250 mln dolarów za zwolnienie piłkarzy na MŚ

redakcja

Autor:redakcja

13 lipca 2023, 10:13 • 2 min czytania

Reklama
FIFA zapłaciła klubom ok. 250 mln dolarów za zwolnienie piłkarzy na MŚ

FIFA ogłosiła, że za zwolnienie piłkarzy na zeszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze zapłaciła klubom ok. 250 mln dolarów. Zarobiły również polskie kluby. 

Reklama

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata odbywały się na przełomie listopada i grudnia. Wcześniej turniej rozgrywano po zakończeniu sezonu na przełomie czerwca i lipca. Nowy termin sprawił, że najważniejsze ligi na świecie musiały zmienić kalendarz rozgrywek i zwalniać piłkarzy na zgrupowania swoich reprezentacji w trakcie trwania sezonu. To pociągnęło duże koszty dla światowej federacji.

FIFA wypłaciła wszystkim klubom, które zwolniły swoich piłkarzy na mundial łączny ekwiwalent w wysokości ok. 250 mln dolarów. Najwięcej zawodników pojechało na mistrzostwa świata z Bayernu Monachium. Die Roten puścili do Kataru 17 graczy. W czołowej piątce znalazły się jeszcze Manchester City i United, FC Barcelona oraz Al-Sadd. Na wysokość ekwiwalentu wpływ miała również liczba minut rozegranych przez danego piłkarza.

Sporo zarobiły również polskie kluby. Swoich zawodników zwolniły Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin. Najwięcej zarobili Wojskowi – przeszło 780 tys. dolarów. Kolejorz otrzymał 420 tys., natomiast Portowcy 140 tys. dolarów.

WIĘCEJ NA WESZŁO:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank