Ancelotti sfrustrowany po meczu z Valencią: – Takie sytuacje powinny kończyć mecz

21 maja 2023, 22:50 • 2 min czytania 8 komentarzy

W niedzielę Real Madryt przegrał na wyjeździe z Valencią 0:1. Spotkanie było obfite w wielkie emocje, ale niestety te pozasportowe i na tle rasistowskim. „Kibice” gospodarzy przez większość meczu obrażali Viniciusa Juniora. Carlo Ancelotti uważa, że sędzia powinien przerwać spotkanie, gdy dochodzi do takich sytuacji.

Na konferencji prasowej Carlo Ancelotti był tak mocno zniesmaczony całą otoczka tego meczu, że nie chciał rozmawiać na tematy sportowe. Skupił się na „kibicach” Valencii, którzy uprzykrzali życie Vinicusowi. Włoski szkoleniowiec wyznał, że w pewnym momencie Brazylijczyk chciał zejść z boiska, bo miał dość rasistowskich zachowań z trybun.

Przekazałem mu, że nie jest to sprawiedliwe, żeby przez niego przerywano spotkanie, gdyż to nie jego wina. Powiedziałem mu, że nie jest winny, lecz ofiarą. Grał dalej. Potem jeszcze dostał bezsensowną czerwoną kartkę. To nie była agresja z jego strony. Mamy problem. Nie ja mam problem, dla mnie Vini to najważniejszy piłkarz świata, najsilniejszy. LaLiga ma problem. Zachowania rasistowskie powinny kończyć mecz. Takie sytuacje nie mogą mieć miejsca – grzmiał trener Realu.

– To nie jest jedna osoba, która wyzywa od małp. Znów byliśmy na stadionie, który obraża zawodnika na tle rasowym. Spotkanie musi zostać zakończone. Powiedziałbym to samo, gdybyśmy wygrywali 3:0. Nie ma innego sposobu, ponieważ wygląda to bardzo źle. Powiedziałem sędziemu, że musi skończyć mecz. Rzekł, że protokół nakazuje najpierw się doinformować, a potem ewentualnie zakończyć potyczkę. O czym musi się doinformować? Viniciusa obrażano od pierwszej minuty – podkreślał.

tłumaczenie za: realmadryt.pl