Kacper Przybyłko z kolejnym golem w MLS [WIDEO]

18 maja 2023, 09:53 • 2 min czytania 2 komentarze

Kacper Przybyłko z trzecim golem w sezonie. Napastnik Chicago Fire wpisał się na listę strzelców w przegranym 1:2 meczu MLS z Charlotte FC.

Polak otworzył wynik tego spotkania w 29. minucie. Otrzymał kapitalne podanie od Xerdana Shaqiriego. Uniknął spalonego i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Miał dużo czasu i miejsca, żeby bez większego trudu strzelić tego gola. Aczkolwiek nie obyło się bez małych problemów. Kristijan Kahlina obronił pierwsze uderzenie Przybyłki, ale z dobitką nie miał już żadnych szans.

Do przerwy Chicago Fire prowadziło 1:0, a po zmianie stron losy meczu odwrócił Brandon Cambridge. Strzelił dwie bramki i jego Charlotte FC wygrało 2:1. Zawodnikami drużyny, która odniosła zwycięstwo w tym spotkaniu, są czterej Polacy. Jan Sobociński i Karol Świderski rozegrali pełne 90 minut, David Poręba spędził cały mecz na ławce rezerwowych, a Kamil Jóźwiak jest kontuzjowany.

Przybyłko występuje w MLS-ie od 2019 roku. To było jego 42 trafienie w 115 spotkaniu w tych rozgrywkach. Dla Polaka to drugi sezon w drużynie z Chicago. Wcześniej występował w Philadelphii Union.