Frankowski dalej zachwyca. Piąty gol Polaka w Ligue 1 [WIDEO]

12 maja 2023, 22:52 • 2 min czytania 5 komentarzy

Przemysław Frankowski wykorzystał rzut karny, a jego zespół pokonał Reims 2:1, pomimo że niemal przez ponad siedemdziesiąt minut grał w dziesiątkę.

Zachwytów nad Przemysławem Frankowskim we Francji w ostatnich tygodniach nie ma końca. Polski skrzydłowy spisuje się fenomenalnie, tak samo, jak całe Lens, które jest bardzo blisko awansu do Ligi Mistrzów. W piątkowy wieczór 32-krotny reprezentant kraju zdobył swoją piątą bramkę w Ligue 1 w tym sezonie. Frankowski pewnie wykorzystał rzut karny, który miał dużą wagę. Od 19. minuty jego zespół grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kevina Danso i przegrywał 0:1.

Dzięki trafieniu Frankowskiego Lens nabrało wiatru w żagle i mimo gry w osłabieniu zdobyło drugą bramkę i wygrało 2:1 z Reims. Dzięki zwycięstwu Les Sang et Or umocnili się na pozycji wicelidera i zmniejszyli stratę do prowadzącego PSG do trzech punktów.

Polski skrzydłowy rozegrał w tym sezonie 39 meczów, w których oprócz pięciu bramek, zanotował jeszcze cztery asysty.