Wojciech Szczęsny wróci do składu Juventusu

20 kwietnia 2023, 12:51 • 2 min czytania 1 komentarz

Wygląda na to, że ze zdrowiem Wojciecha Szczęsnego jest wszystko dobrze. Massimiliano Allegri poinformował, że Polak wróci do podstawowego składu Juventusu na rewanżowy mecz ze Sportingiem Lizbona w ćwierćfinale Ligi Europy.

Poważnego stracha napędził kibicom Wojciech Szczęsny. W trakcie pierwszego meczu ze Sportingiem Lizbona reprezentant Polski musiał zejść z boiska z powodu problemów z oddychaniem. Na szczęście szczegółowe badanie nie wykazały żadnych problemów z sercem, ale na wszelki wypadek w ligowym meczu z Sassuolo (0:1) zastąpił go Mattia Perrin.

Wiadomo już jednak, że przerwa Polaka to tylko ten jeden mecz, ponieważ Massimiliano Allegri zapowiedział już, że to on wystąpi w pierwszym składzie Juventusu na rewanżowe spotkanie ze Sportingiem. – Szczęsny wróci do podstawowego składu. Od pierwszej minuty zagra też Alex Sandro. Przed meczem podejmę decyzję ws. ataku – powiedział włoski trener.

Pomimo problemów Szczęsnego Juventus zdołał wypracować sobie minimalną przewagę przed rewanżem, wygrywając 1:0. Trener Juventusu podkreśla jednak, że jego zawodnicy muszą o tym zapomnieć. – Musimy podejść do gry tak, jakby to było jedno spotkanie. Nie wolno nam myśleć o pierwszym meczu. Sporting jest zespołem, który wyeliminował Arsenal. Jest trudnym rywalem, ale to normalne, że na tym etapie gra się z takimi zespołami – zauważył Allegri.